امتیاز بنا به رای ۷۹ نفر: 4.3
برای امتیاز دادن یا مشارکت در تکمیل اطلاعات مربی عضو شوید یا وارد شوید.
    

اردشیر قلعه ‌نویی، معروف به امیر قلعه‌نویی در سال 1342 به دنیا آمد. اردشیر ۷ ساله بود که خبر دادند پدرش فوت کرده‌است. وی از سیزده سالگی شروع به کار کردن کرد و در کنار کار، فوتبال نیز بازی...

[ادامه]
  • نام کامل: امیر قلعه نویی
  • تاریخ تولد: ۱۳۴۲
  • محل تولد: تهران
    
  • مدرک تحصیلی:
  • محل سکونت: اصفهان
  • وضعیت تاهل: متاهل
    


جدیدترین پیام‌های ارسالی در تالار گفتگوی امیر قلعه نویی
  پارمیدا استقلالی گفته است:
ژنرااااااااااااااااال تولدت مبارک ♥
۱ آذر ۱۳۹۳ [۱۲:۳۸]  پارمیدا استقلالی گفته است:
مهم نیست دربارت چی فکر میکنن...
مهم اینه انقدر بـــزرگــــی که بهت فکر میکنن
عشقه منیییییی ♥♥
۲۸ آبان ۱۳۹۳ [۲۲:۴۹]  Matin 4444 گفته است:
ژنرااااااااااااااااااااااااااااااااال
۱۷ آبان ۱۳۹۳ [۲۰:۳۳]  EsHagh ABI گفته است:
حال که دو ساعتی گذشته است به این فکر میکنم خوب شد با این کادر فنی در "آسیا" نیستیم ... کادری بی اصول که چاره بی تاکتیکی را در ضربه زدن به سینه آرش میبیند ! آری آقای قلعه نوعی به سمت آرش برهانی رفت و به سینه او کوبید تا نشان دهد پایان دوران مربیگری اش به سرعت در حال عبور است... واقعا مشکل آرش برهانیست؟ !! چه زمانی "بزرگوار" مقصر است؟
.
.
در روز غلبه بر نفت مسجد سلیمان اخطار دادیم این برد "به به و چه چه" ندارد. یاداور شدیم ما "استقلالیم" ... افت دارد که با چاشنی "شانس" تیم قعر جدول رو شکست دهیم و بدتر از آن سر از پا نشناسیم !
اخطار دادیم بردن تیمهای ;
" راه آهن (سیزدهم) , پیکان (یازدهم) , استقلال خوزستان (دوازدهم) , گسترش (دهم) ,‌ نفت مسجد سلیمان (ته جدول) برای هوادار استقلالی "افتخار" نیست ! اما
فاجعه میشود که مقابل تیمهای بالای جدول بازنده میشویم ! تیم های پنجم , ششم , سوم (سپاهان , نفت , فولاد) به راحتی می آید استقلال را شکست میدهند و میروند. عمق فاجعه را دریاب هوادار منطقی.
.........................................
روزهای شیرین برد که با چاشنی شانس و بازی های نه چندان مورد قبول و "نازیبا" امتیاز ها را میگرفتیم چنین روزهایی را پیشبینی کردیم و فریاد زدیم این تیم با این همه ستاره " تاکتیک " ندارد. قدرت استفاده درست و بازی گرفتن از "بازیکن ها" را ندارد...
همان روزها اخطار دادیم آقایان 16 سال است در آرزوی فینال آسیا مانده اند و از برد تیم های ته جدولی سر از پا نمیشناسند ... گفتیم زشت است , گفتیم فراموش نکنید ما "استقلالیم" , گفتیم بزرگوار تیمت تاکتیک ندارد , گفتیم این استقلال کهکشانی فقط یک "کادر فنی" کم دارد ...
تحویل بگیرید آقایان. حال بروید بر سینۀ آرش "ها" بکوبانید. شما از ریشه مشکل دارید که اگر نداشتید به قول خیلی از بزرگان از جمله مجتبی جباری: " اینها اگر مربی خوبی هستند چرا همواره در آسیا ناکام هستند؟ "
.
.
به راستی برای هرکسی "جنرال" باشی برای ما "گروهبان" هم نیستی .
۲۹ شهریور ۱۳۹۳ [۰۴:۲۷]  پارمیدا استقلالی گفته است:
ژنرااااااااااااااااااااااااااااال ♥
۹ شهریور ۱۳۹۳ [۱۲:۰۷]  Mehri Abi گفته است:
ژنرال تیم ما کیه؟ امیر قلعه نوییه
۱۸ مرداد ۱۳۹۳ [۱۸:۵۷]  پارمیدا استقلالی گفته است:
بهش میگیم امیـــــــر کبیر
۵ مرداد ۱۳۹۳ [۲۲:۱۶]  تانی استقلالی گفته است:
شنیدم امشب عروسی دخترخانمتونه امیراردشیر خان.. مبارک باشه ژنرال
۶ تیر ۱۳۹۳ [۱۹:۰۵]  تانی استقلالی گفته است:
خسته نباشی مرد
۲۳ فروردین ۱۳۹۳ [۱۹:۰۴]  shaghayegh 1376 گفته است:
قلعه‌نویی: به اندازه 10 سال پیر شدم! / خدمت به استقلال افتخار است
سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: وقتی خودم به عکس‌های سال قبل نگاه می‌کنم می‌بینم که 10 سال پیرتر شده‌ام.
به گزارش سرویس ورزشی برنا، سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران می گوید، یکی از سخت ترین سال های مربیگری خود را در جمع آبی پوشان سپری کرده است.
با این حال امیر قلعه نویی خدمت به استقلال را یک افتخار می داند و از نظرش اهمیت دارد.
*از سالی که گذشت، رضایت داشتید؟
طبیعتا راضی نبودم و به اندازه 10 سال پیر شدم. مجموعه ما پس از 3 سال به استقلال بازگشت و با وجود فراز و نشیب‌هایی که در همان سال اول داشتیم به مقام قهرمانی رسیدیم. در شروع لیگ امسال با مشکل بودجه مواجه بودیم. رفتن بازیکنانی چون علی حمودی، مجتبی جباری و جدا شدن چند بازیکن در میانه‌های فصل و مصدوم شدن برخی از بازیکنانی که روی آنها حساب باز کرده بودیم به تیم ما لطمه زد. از همه مهم‌تر بازیکنانی داشتیم که در لیست تیم ما حضور داشتند اما عملا در زمین آنها را نداشتیم.
بازیکنانی چون آندرانیک تیموریان، خسرو حیدری، هاشم بیک‌زاده و احمد جمشیدیان در لیست استقلال هستند و اگر در زمین هم حضور داشته باشند، در حد و اندازه‌های خودشان نیستند. آنها می‌خواهند کمک کنند ولی شرایط بدنی و فکری آنها به گونه‌ای است که نمی‌توانند کمک کنند. اگر اینها را کنار بگذاریم به بازیکنانی چون مهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، حنیف عمران‌زاده و ... می‌رسیم که در طول سال مصدوم شدند اما به خاطر استقلال بازی کردند.
نمونه‌اش صادقی بود که با بینی شکسته مقابل الریان قطر بازی کرد. علاوه بر این، در برخی از بازی‌ها گل‌هایی دریافت کردیم که عجیب و غریب بودند و یا توپ‌های بالای 80 درصد گل نشدند. اینها بدشانسی‌ها ما در این فصل بود. با این حال مجموعه استقلال از مدیرعامل و هیئت مدیره تا بقیه تلاش خود را انجام می‌دهند. باید از همکاران خودم هم تشکر کنم که زحمت می‌کشند.
تیم ما در این فصل شرایط خاص خودش را داشت. چندین سال سابقه مربیگری دارم اما امسال به اندازه 10 سال به من فشار وارد شد. وقتی خودم به عکس‌های سال قبل نگاه می‌کنم می‌بینم که 10 سال پیرتر شده‌ام البته مهم توجهی است که مردم به ما دارند و همه جوره از ما حمایت کردند.
*از چه لحاظ؟
فکر نمی‌کنم تیمی تجربه ما را داشته باشد که بازیکنانش اوایل و اواسط فصل از تیم جدا و یا برخی بازیکنان مصدوم شوند.
*با وجود چنین مشکلاتی در لیگ برتر نتایج خوبی کسب کردید اما همچنان به قلعه‌نویی انتقاد می‌شود؟
آنها دشمنان قسم‌خورده امیر قلعه‌نویی هستند و اگر به من حمله نکنند جای تعجب دارد. خوشحالم چنین افرادی که آنها را می‌شناسم به من حمله می‌کنند. درباره آنها صحبت هم کردم و جریمه‌اش را داده‌ام. می‌دانم داستان‌ آنها چیست. اگر مربی دیگری پس از 3 سال استقلال را قهرمان می‌کرد و در آسیا به جمع 4 تیم برتر آسیا راه می‌یافت، 2 هزار مطلب تعریف و تمجید می‌نوشتند. اگر آنها درباره قلعه‌نویی چیزی ننویسند، به خودم شک می‌کنم.
*با توجه به نتایجی که با استقلال و سپاهان در آسیا کسب کرده بودید، برخی اعتقاد داشتند شما مربی بین‌المللی نیستید اما با استقلال به جمع 4 تیم برتر راه یافتید و حتی می‌توانستید به فینال صعود کنید.
بله، در بازی با اف‌سی سئول آندرانیک تیموریان را در اختیار نداشتیم و خسرو حیدری در شرایط ایده‌آل نبود. نقد عامل پیشرفت است ولی بعضی‌ها حب و بغض دارند. بروید عقبه آقایان را نگاه کنید متوجه می‌شوید این افراد چه کسانی هستند و خوشحالم که این گونه افراد درباره من حرف می‌زنند. اگر آدم‌های بزرگی نقد کنند، گوش می‌دهیم اما وقتی این افراد انتقاد می‌کنند یعنی مسیر را درست رفته‌ام. مگر مربی باید هر سال نتیجه بگیرد؟ اصلا فرض کنیم امسال نتیجه نمی‌گیریم، آیا هر سال باید قهرمان شوم؟
شما ببینید تیم‌هایی که 2 برابر ما خرج کرده‌اند چه شرایطی دارند. رسانه‌ پرتیراژی که ادعای زیادی دارد، 80 میلیون تومان گرفته که فقط درباره امیر قلعه‌نویی بد بنویسد و کاری هم به استقلال نداشته باشد
. لیگ که به پایان برسد، همه چیز مشخص می‌شود. ما سال گذشته زوج‌سازی و مثلث‌های خوبی درست کردیم و نتایج خوبی گرفتیم و موفق به قهرمانی شدیم. کارهایی کردیم که هم به استقلال و هم تیم ملی کمک کرد. در این فصل بازیکنان زیادی از جمع ما جدا شدند و برخی هم مصدوم شدند. پول هم نداشتیم جایگزینی برای آنها پیدا کنیم. این مسائل به مربی لطمه می‌زند. باز با این وجود نتایج بدی در لیگ نگرفتیم و در آسیا بد آوردیم و باید 4 امتیاز می‌گرفتیم.
*بهترین و تلخ‌ترین خاطره فوتبالی شما در سال 92؟
طبیعات بهترین خاطره‌ فوتبالی قهرمانی با استقلال و بدترین هم بازی برگشت با اف‌سی سئول کره‌جنوبی بود که می‌توانستیم به فینال آسیا صعود کنیم ولی گل عجیب و غریبی خوردیم. تا دقیقه 15 باید 2 بر صفر جلو می‌‌افتادیم ولی گل بدی خوردیم و باختیم.
*بهترین و بدترین خاطره غیر فوتبالی؟
بدترین خاطره‌ام فوت مادر خدابیامرزم بود و بهترین خاطره هم داشتم اما الان حضور ذهن ندارم.
*آرزوی استقلالی شما در سال جدید؟
اعتقاد دارم که باید تکلیف‌مان را انجام دهیم و نتیجه را به خدا واگذار کنیم. بچه‌ها ما کم نمی گذارند و اگر اتفاقاتی می‌افتد خواست خداست. اگر در تمرینات کم‌کاری و یا تمرینات‌مان را رها کنیم و در این شرایط تنها از اهل بیت کمک بخواهیم، در این صورت به نتیجه‌ای نمی‌رسیم.
*اعضای هیئت مدیره استقلال از شما حمایت کردند و خواستار تمدید قرارداد شما با استقلال هستند. چه پاسخی به پیشنهاد آنها دارید؟
خدمت به خانواده استقلال افتخار است. من جزو خانواده استقلال هستم و دوستان هیئت مدیره در پیروزی و شکست‌ها کنار ما بودند.
حُسنی که اعضای هیئت مدیره داشتند این بود که بیشتر در شکست‌ها کنار ما بودند تا در پیروزی‌ها و از ما حمایت کردند. این مسئله نشات گرفته از مدیریت خوب آنها است و امیدوارم با نتایجی که می‌‌گیریم جواب آنها را دهیم. ما نتایج بدی نگرفته‌ایم و با یک امتیاز اختلاف در لیگ دوم هستیم نه 10 امتیاز اختلاف. در آسیا همه دیدند بدشانس بودیم. در مورد نظر هیئت مدیره هم باید از آنها تشکر کنم و خدمت به استقلال باعث افتخار است.
۹ فروردین ۱۳۹۳ [۱۸:۰۴]  shaghayegh 1376 گفته است:
قلعه نویی: امیدوارم در آسیا و لیگ برتر به هواداران عیدی بدهیم
امیر قلعه نویی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، خاطرنشان کرد: سال جدید مسی و عید بزرگ نوروز را به همه ایرانیان عزیز و اهالی ورزش کشور تبریک گفته امیدوارم سالی پر از سلامتی و عزت را در پیش داشته باشند.
وی ادامه داد: در سالی که گذشت استقلالی ها تلاش کردند تا بتوانند بهترین نتایج را برای هواداران در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به دست بیاورند ما در لیگ اکنون صدرنشین هستیم اما در آسیا هنوز نتوانستیم انتظارات را برآورده سازیم.
وی افزود: 3 بازی بسیار حساس در لیگ برتر برایمان باقی مانده که حریفان ما منتظر کمی غفلت هستند تا بتوانند خود را به صدر برسانند از سوی دیگر باید در جبهه قهرمانی آسیا نیز برای صعود با حریفان بجنگیم.
قلعه نویی به آناگفت: کار بسیار سختی در فصل جاری در پیش داریم اما امیدوارم با انجام بهترین بازی ها در لیگ برتر و همچنین در آسیا بتوانیم عیدی بسیار خوبی را به هواداران بدهیم.
سرمربی تیم استقلال عنوان کرد: ابتدا به اولین حریف خود در لیگ برتر فکر می کنیم ما هفته آینده باید به مصاف نفت تهران برویم و بعد از آن نیز باید به الجزیره امارات فکر کنیم.
۳ فروردین ۱۳۹۳ [۱۷:۱۱]  shaghayegh 1376 گفته است:
قلعه نوعی:نگویید که بازیکنان کم کاری می‌کنند/در شوک کبه هستم
سرمربی استقلال گفت:امروز باید 8 دقیقه وقت گرفته می شد.
به گزارش اوج، امیر قلعه نوعی پس از تساوی دو بر دو مقابل الجزیره امارات اظهار داشت: یک امتیاز خانگی گرفتیم اما برای ما خوب نبود اگر می‌خواستیم در جدول شرایط مان بهتر شود باید می‌بردیم. الحق و انصاف باید می‌بردیم.
وی ادامه داد:من امسال همچنین بازی از استقلال ندیدیم اما مدافعان در مورد شماره 10 کوتاهی کردند و سه توپ روی دروازه ما آمد و گل شد.به بازیکنان استقلال تبریک می‌گویم و هشت موقعیت گلزنی داشتیم.هر چند هنوز در شوک از دست دادن فرصت کبه هستم مگر می‌شود این توپ را گل نکرد، افسوس که نبردیم.
سرمربی آبی ها درباره ایرادات دفاعی استقلال اظهار داشت: خواهشا نگویید که بازیکنان کم کاری می‌کنند. آنها با تمام وجود تلاش می‌کنند و از این اتفاق ها در فوتبال رخ می‌دهد. در دفاع بازیکنان ما خوب هستند، در فوتبال روی اشتباه حریف گل زده می‌شود و اگر روی دو گل خوب پوشش می‌دادیم این اتفاق رخ نمی‌داد. وقتی توپ از بین سه نفر آنطور وارد دروازه می شود حس می‌کنم که چه اتفاقی رخ خواهد داد و در این بازی خیلی دستم را روی سرم گذاشتم. واقعا اندازه 10 سال دستم را روی سرم گذاشتم.
قلعه نوعی درباره اینکه الجزیره ضدفوتبال بازی کرد، گفت: عرب ها یاد گرفته اند این چیزها را؛ در دیدار الجزیره با الظفره 10 دقیقه وقت اضافه گرفته شد امروز هم باید 8 دقیقه وقت گرفته می شد. آنها یاد گرفته‌اند این مسایل را اگر ما توپ را وارد دروازه کنیم این کارها فایده‌ای ندارد. شاید زنگا این فوتبال را دوست نداشته باشد اما عرب‌های اینگونه فوتبال را یاد گرفته‌اند.
۲۸ اسفند ۱۳۹۲ [۱۳:۱۲]  shaghayegh 1376 گفته است:
خواهش قلعه نویی از مردم
میر قلعه نویی از همه مردم ایران خواست تا دقایقی از وقت شان را پای اینترنت بگذارند تا سهم کوچکی داشته باشند برای ورود مجامع بین المللی در پرونده گروگان گیری مرزبانان ایرانی.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ امیر قلعه نویی سرمربی استقلال با حضور روی خط برنامه ورزش و مردم از بینندگان این برنامه خواست تا به کمپین جمع آوری یک میلیون امضاء برای آزادی مرزبانان دربرند ایرانی بپیوندند. قلعه نویی که خود یکی از امضاء کنندگان این درخواست از سازمان ملل است، در سخنان کوتاه خود گفت: «بیایید کمک کنیم تا انشاالله هرچه زودتر این سربازان عزیز وطن به جمع خانواده های شان برگردند.»
۲۳ اسفند ۱۳۹۲ [۱۵:۱۳]  سارا استقلالی گفته است:
قلعه نویی دوستت داریم ما هیچ جا تنهات نمیزاریم
تو سروری و تو سالارییییییییی
قلعه نویی دوستت داریم
قلعه نویی دوستت داریم
۷ اسفند ۱۳۹۲ [۲۲:۰۶]  shaghayegh 1376 گفته است:
قلعه نویی پیراهنش را به یک هوادار اهدا کرد
به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، استقلالی ها بعد از پایان بازی تدارکاتی خود به رستوران دیدنی های کیش می روند.آن ها جهت صرف شام به این رستوران دعوت شدند تا بعد از بازی مستقیم راهی این محل شوند.
*روز گذشته یک هوادار استقلال که از کرمان به کیش آمده بود با حضور در تمرین استقلال از استقلالی ها خواست تا پیراهن خود را به یادگار به او بدهند.اصرار این هوادار باعث شد تا امیر قلعه نویی به در خواست او جواب بدهد و پیراهن خود را از تن در آورده و به هوادار استقلال اهدا کند.این حرکت سرمربی استقلال با تشویق شدید هواداران حاضر در تمرین همراه شد.
۲۵ بهمن ۱۳۹۲ [۱۵:۱۸]  سارا استقلالی گفته است:
به گزارش خبرگزاری فارس، ‌امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین امروز استقلال در جمع خبرنگاران در خصوص دیدار تیمش مقابل مس کرمان در جام حذفی گفت: همانطور که می‌دانید لیگ و جام حذفی فرسایشی شده است و این به خاطر عدم مدیریت و برنامه‌ریزی بوده که داشتیم. این هفته فشار برای اردوی آفریقا روی تیم‌ها بود. اما این اردو هم لغو شده و باید فشارها کمتر شود. فشار بازی‌ها به اردو ربطی ندارد و همه این مسائل به عدم مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح است. فشار بازی‌ها باعث شده کیفیت بازی‌ها به مشکل بخورد. شما ببینید بازیکنان ملی ما چند بازی برای ما انجام دادند.
وی ادامه داد: از شروع فصل تا حالا ما چند بازی ملی‌پوشانمان را در اختیار داشتیم؟ پس ما هم سختی‌های خاص خودمان را داریم اما باید بگویم بازی با مس بازی حساسی است چرا که این تیم بسیار قوی است و با لوکا بوناچیچ با برنامه برای برد به زمین می‌آید اما ما می‌خواهیم در این جام جلو برویم.
سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: مس تیم بسیار خوبی است و لوکا بوناچیچ سرمربی این تیم از مربیان دارای سبک است که البته حرف و حدیث پیرامون او زیاد شنیده می‌شود اما در این چند وقت که به مس آمده تغییرات خوبی درتیم ایجاد کرده و ما کار سختی در این تیم خواهیم داشت.
وی ادامه داد: برای این بازی کبه در روی نیمکت به ما اضافه می‌شود و آندرانیک تیموریان و مهرداد اولادی به ما اضافه می‌شوند.
قلعه‌نویی در خصوص تنش‌هایی که میان او و کی‌روش به وجود آمده، تصریح کرد: اگر صحبت‌های من را کاملا منعکس می‌کنید حرف بزنم ولی اگر این کار را انجام نمی‌دهید به تلویزیون می‌روم و همه حرف‌هایم را مطرح می‌کنم. من می‌گویم 14 خرداد بود که با قطر بازی داشتیم و 6 استقلالی در زمین بود و اگر اشتباه نکنم افکار استقلالی هم در زمین وجود داشت. روزی که ایران و کره با هم بازی کردند تا شروع لیگ چقدر فاصله داشت؟ 35 روز. پس این 5 هفته کجاست که آقای کی‌روش در باره آن صحبت می‌کند؟ کی‌روش دستور داد که در این فاصله 35 روز 20 روز باید ملی‌پوشان استراحت کنند و این وسط باز هم به استقلال فشار آمد.
وی افزود: زمانی که ما برای اردو به اوکراین رفتیم فقط 10 بازیکن همراه داشتیم چرا که بازیکنان ملی‌پوش ما در استراحت بودند حالا این آقا بگوید این 5 هفته کجاست؟ من فقط از او خواستم که با هم بنشینیم و مناظره کنیم وگرنه ما با هم دعوا نداریم. می‌خواستم صحبت کنیم ذهن مردم را روشن کنیم که بفهمیم چه کسی بازیکن معرفی می‌کرده و یا کار کدام باشگاه بوده؟ بحث این 5 هفته کجاست؟ همین سازمان لیگ یک بازی مقابل ذوب‌آهن را برنداشت.
وی افزود: ما به اصفهان سفر کردیم و شبانه مجبور شدیم برای بازی با بوریرام شبانه به تایلند سفر کنیم. یکی مسئله‌ای که گفته شده پول‌ها به یک باشگاه رفته بیان شود و دیگری مسئله تعطیلی 5 هفته‌ای لیگ برتر را بیان کند. برای حضور استقلال در آسیا یک مسابقه با ذوب آهن را عقب نیانداختند.
سرمربی استقلال تاکید کرد: آقایان چهار تا پنج ماه قبل از اتمام لیگ می‌گویند بازیکنان را در اختیار تیم ملی قرار دهید. شما ابتدا اجازه دهید لیگ تمام شود و بعد این صحبت را مطرح کنید. من اعلام کردم برای این کار باید جلسه بگذاریم. وقتی این حرف‌ها مطرح می‌شود بازیکن دیگر برای لیگ انگیزه‌ای ندارد. اگر ما به بازیکنان اجازه نمی دادیم در تیم ملی حاضر شود می شد این حرف را زد. ما گفتیم تعامل می‌کنیم کجای این حرف ایراد داشت. مربیان تیم ملی همیشه وقتی به تمرین ما می‌آمدند از تعامل استقلال تشکر می‌کردند.سیموئز به ما اعلام کرد اجازه بدهید دو بازیکن مصدوم شما با میکو تمرینات خود را انجام دهد با وجود اینکه بدنساز استقلال در کار خود استاد است و مدارک تحصیلی بالایی در این امر دارد بازیکنانمان را به تیم ملی دادیم. اتفاقا ما از میکو تشکر می‌کنیم.

قلعه‌نویی در ادامه خاطرنشان کرد: این مسائل ادامه داشت تا اینکه عزیزی خادم با من تماس گرفت و درخواست کمک کرد ما هم گفتیم هر کاری از دستمان بربیاید انجام می‌دهیم. ما اگر مربی تیم ملی هر شخصی باشد مشکلی برای این مسئله نداریم قرار شد وقتی از اصفهان بازگشتیم جلسه‌ای گذاشته شود و او از حسن همکاری ما تشکر کند تا اینکه در برنامه ورزش و مردم صحبت های کی‌روش را دیدم و از این حرف‌ها شوکه شدم. اینکه مربیان تیم ملی حامل تشکر کی‌روش هستند یک چیز است و اینکه این حرف‌ها از کجا درآمده یک چیز جدید است.

وی تاکید کرد:از سیموئز ممنون هستم او عاشق کارش است نمی‌دانم چی شده کی‌روش به دنبال منافع ملی است و منافع استقلال منافع شخصی شده است. دیگر از اتفاقات شب بازی با ازبکستان و اینکه از کجا دلار خریدند صحبت نمی‌کنیم. ما که بدون قرارداد به مالزی رفتیم ضد ایرانی شدیم و به ما می‌گویند دنبال منافع شخصی هستیم این حرف‌ها کم لطفی است. رفتار کی‌روش قبل و بعد از صعود ایران به جام حذفی از این رو به آن رو شده است.
سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه تاکید کرد: کی‌روش چند بازی از کره جنوبی را اعلام کرد و گفت آنها 15 بازی دوستانه انجام دادند آیا این آمارها اردو بوده است خودم مربی تیم ملی بودم زمان حضور بازیکن در تاریخ فیفا دی 72 ساعت است که حدود 30 ساعت آن در رفت و برگشت می‌گذرد و بازیکن تنها 40 ساعت در خدمت تیم ملی قرار می‌گیرد این همه حمله به من شد اما به خاطر باشگاه‌های عربی اردوی تیم ملی را لغو کردم مگر استقلال به این تیم ملی بازیکن نداده است. اگر هم ما این کار را کرده بودیم طبق قانون مشکلی نداشت اما این رفتار‌ها خوب نیست.
سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که کی‌روش اعلام کرده در زمان تدوین قوانین حضور داشته است اظهار داشت: آنها قوانین را بیاورند و نشان دهند کجای قوانین اعلام کرده که باید بازیکن مدت زیادی در اختیار تیم ملی باشد. ما چون کشور آسیایی هستیم و مسافت دور است برای سفر رفت و برگشت اشکان دژاگه به طور مثال حدود 30 ساعت زمان صرف می‌شود در این مدت فقط بازیکن می تواند یک جلسه با تیم تمرین کند. کجای قوانین اعلام کرده اردو باید برگزار شود. کی‌روش اردو گذاشته و حالا لغو شده است این مسئله چه ربطی به ما دارد.
وی تاکید کرد: سوال ما هم همین است اردو در طول مسابقات منسوخ شده است. ما اعلام کردیم آیا باشگاه اشکان دژاگه اجازه حضور این بازیکن را به این اردو می‌دهد کشورهای اورپایی هیچ کشورهای عربی هم بازیکنان خود را در اختیار قرار نخواهند داد. آن‌وقت سوال اینجاست نقش امیر قلعه‌نویی در این میان چیست.
قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که شاید کد غلط به سرمربی تیم ملی داده شده است اظهار داشت: مربی تیم ملی باید با کد و مطالعه حرف بزند. لغو اردوی آفریقا چه ربطی به ما دارد.
قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که آیا بازی ایران مقابل کره جنوبی را دیده است خاطرنشان کرد: من شب زنده‌دار نیستم و اهل چرت‌زدن هم نیستم. هر شب ساعت 11 می‌خوابم و 6 صبح بیدار می‌شوم. شاهد زنده من رادیو ورزش است که اولین مصاحبه‌های خود را با این رادیو ساعت 8 دارم. زمان بازی ایران و کره ساعت 4 و 30 دقیقه به وقت آمریکا بود من شب زنده‌دار نیستم که آن موقع بیدار باشم.

وی تاکید کرد: آیا باید از سرمربی تیم ملی اجازه بگیرم عادت به شب زنده‌داری ندارم. نمی توانم شب زنده‌دار باشم و آن وقت وقتی به ورزشگاه بیایم آن شرایط را پیدا کنم. وقتی صبح بیدار شدم متوجه شدم ایران به جام جهانی رفته و از این مسئله خوشحال شدم. باید به ایرانی احترام بگذاریم.
قلعه‌نویی خاطرنشان کرد: ما مدال‌های زیادی در المپیک کسب کردیم ما کشوری نیستیم که تا به حال جام جهانی نرفته باشد. بازیکنان زیادی در اروپا داشتیم و باید به ما احترام بگذارند. مدال‌های المپیکی ایران بیشتر از پرتغال است. ورزشکار ایرانی با مربی ایرانی مدال‌های زیادی را به دست آورده است. هزینه به دست آوردن هر مدال المپیک سه میلیون دلار است اما جوانان ما با کمترین امکانات به این موفقیت‌ها رسیدند. حمید سوریان چه قدر افتخارآفرینی کرده است. ما از لحاظ نیروی انسانی جز 20 کشور اول جهان هستیم. ببینید روته مولر در کلاس های خود چه گفت همان آقای فرکی اگر در اروپا به دنیا می‌آمد شاید یکی از مربیان تاپ دنیا می‌شد حالا چون او در ایران است قدرش را نمی‌دانیم مگر ما در زمینه‌های دیگر افتخارات زیادی کسب نکردیم جوانان ما در زمینه هسته‌ای چه افتخارات بزرگی به دست آوردند.
سرمربی استقلال گفت:‌ در آلمان و آمریکا که خودم از نزدیک دیده‌ام ببینید که چه کسانی آنجا افتخارآفرین هستند. ایرانی‌ها در همه جای دنیا افتخارآفرینی می‌کنند. اینکه اینگونه با ایرانی سخن بگویید غلط است آقای کی‌روش. خود من 10 سال است که از شرایط فوتبال‌مان انتقاد می‌کنم که این موضوع به عدم برنامه‌ریزی و مدیریت برمی‌گردد اما این دلیل نمی‌شود که شما هر کاری می‌خواهی بکنی و درباره ایران و ایرانی اینگونه صحبت کنی.

قلعه‌نویی افزود: ایرانی از بین هوش بین 5 تای اول دنیاست اما متأسفانه به اتفاقاتی مثل جنگ و دگرگونی‌هایی خوردیم اما باید بگویم که از نظر هوشی در جایگاه بسیار بالایی هستیم و من متأسف هستم برای کسانی که وقتی کسی یک ایرانی را زیر سوال می‌برد برایش کف می‌زنند. من هم به کی‌روش احترام می‌گذارم اما این احترام باید دوطرفه باشد.

قلعه‌نویی ادامه داد: کی‌روش مربی بزرگی است و رزومه مربی‌ها حرف می‌گویند اما اگر ما را به جام جهانی برده مبارکش باشد و من هم مثل همه ایرانی‌ها از این موضوع خوشحالم اما این دلیلی نمی‌شود که رفتار ایشان 180 درجه تغییر کند حتما داستان نرفتن اینها هم تقصیر من است! حتما داستان 200 هزار دلار هم تقصیر من است!

وی در مورد اینکه برنامه ورزش و مردم چرا به او وقت نداد که روی خط برود و پاسخ کی‌روش را بدهد، تصریح کرد: آنها وقت داشتند چرا که حدود 18 دقیقه بعد هم وقت داشتند اما به من زمان ندادند تا روی خط بیایم. اشکالی ندارد. بهرام شفیع جزء قدیمی‌ترین افراد تلویزیون است و او هم اینگونه دینش را ادا کرد!

قلعه‌نویی تصریح کرد: همیشه از نظر آقایان مقصر قلعه‌نویی است حتما استقلال طرفدار ندارد که آنها اینگونه صحبت می‌کنند. آنجا احترام به 80 میلیون ایرانی کار من نیست حتما استقلال منافع قلعه‌نویی است دست سوم رفتن استقلال هم برای قلعه‌نویی است، نهم و سوم شدن استقلال هم برای قلعه‌نویی است، بی‌پولی استقلال هم برای قلعه‌نویی است. انصافا من حرف‌های او را قبول دارم اما از نظر ایشان استقلال طرفدار ندارد.

سرمربی استقلال در مورد صحبت‌های کی‌روش علیه فتح‌‌الله‌زاده، گفت: متأسفانه ما دم از اخلاق حرفه‌‌ای می‌زنیم اما آن را انجام نمی‌دهیم من و همه باید حد خودمان را بدانیم و فقط راجع به زمین حرف بزنیم اگر اخلاق حرفه‌ای مطرح است باید اینها را هم بلد باشیم. ما آدم‌های زیادی مثل هوشنگ نصیرزاده و احمدرضا براتی داریم که کارشناس حقوقی هستند و همه چیز را بلد هستند. فتح‌الله‌زاده یک مدیر ارزشی است که بیست سال برای استقلال زحمت کشیده و عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال بوده آیا درست است که به او حمله کنیم؟ شما می‌خواهی حمله کنی به قلعه‌نویی حمله کن. همه ایران به دنبال این هستند که به من حمله کنند اما من قوی‌تر، صبورتر و پوست‌کلفت‌تر از اینها هستم و پاسخ همه را می‌دهم و کم نمی‌آورم چرا که بچه نازی‌آباد هستم و همیشه به دنبال حرف حق بوده‌ام.

وی ادامه داد:‌اگر هر اتفاقی می‌افتد چرا راجع به فتح‌الله‌زاده حرف می‌زنید؟ این حرف‌ها قشنگ نیست او مدیرعاملی است که همه دوستش دارند و بیست جام برای استقلال آورده است. او این جام‌ها را در خانه خودش نگه نداشته بلکه در ویترین باشگاه استقلال است ما فقط از کی‌روش می‌خواهیم که مشخص کند چه کسی گفته پول داده‌اند و مشخص کند آن 5 هفته چه شده است.
۱۳ بهمن ۱۳۹۲ [۱۸:۱۲]  تانی استقلالی گفته است:
تنهاترین سردار
۱۷ دی ۱۳۹۲ [۲۲:۵۹]  shaghayegh 1376 گفته است:
عاشقتم ژنرال
۱۷ دی ۱۳۹۲ [۱۳:۰۴]  تانی استقلالی گفته است:
خیلی چاککککککریم ژنرال امیر
۱۵ دی ۱۳۹۲ [۲۲:۴۱]  اشکان استقلالی گفته است:
امیر خان تولدت مبارک
۱ آذر ۱۳۹۲ [۲۳:۲۶]  تانی استقلالی گفته است:
ژنرال دوست داشتنی ما تولدت مبارک
۱ آذر ۱۳۹۲ [۱۲:۵۲]  پارمیدا استقلالی گفته است:
ژنرال تووووولدت مباررررررک
۱ آذر ۱۳۹۲ [۱۱:۲۲]  maryam 4444 گفته است:
ولی به کوری چشم خیلیا الان سرمربی استقلالی......پس بجنگ و قهرمانمون کن
۱۴ آبان ۱۳۹۲ [۲۲:۵۱]  maryam 4444 گفته است:
تا وقتی رو نیمکت استقلال نشستی و مربی استقلالی ازت حمایت میکنم، ، فقط واسه آرامش استقلالم......اما روزی که بری حتی واست آرزوی موفقیت نمیکنم، ، ، ، یادم نرفته گفتی شاهینی هستی، یادم نرفته گفتی تیم دومت لنگه، ، یادم نرفته گفتی الگوت علی پروینه....یادم نرفته امیراردشیرخان
۱۴ آبان ۱۳۹۲ [۲۲:۵۰]  EsHagh ABI گفته است:
مجیدی خداحافظی کرد, تبریک میگم آقای قلعه نویی, خیالتون دیگه راحت شد
۸ آبان ۱۳۹۲ [۰۳:۱۶]  EsHagh ABI گفته است:
قلعه نویی: 4 مهاجم جوان و آماده دارم و نیازی به فرهاد مجیدی ندارم/ شفاف بگویم, مجیدی را نمیخواهم.
بعد از تشویق مجیدی در ورزشگاه: هواداران استقلال از اهل کوفه هم بدترن.
هیچوقت این مصاحبه هات یادم نمیره
۸ آبان ۱۳۹۲ [۰۳:۱۰]  ...یا حسین (ع) .... گفته است:
یه دونه ایی به مولا
۱۱ مهر ۱۳۹۲ [۲۳:۰۶]  alireza .. گفته است:
arbabe jamha faghat amir khan bego khob
۲ مهر ۱۳۹۲ [۰۳:۱۱]  سارا استقلالی گفته است:
به گزارش خبرگزاری فارس، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری قبل از بازی با پرسپولیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ابتدا آرزو دارم که در بازی فردا استقلال و پرسپولیس یک بازی خوب، تاکتیکی و جوانمردانه را در دربی ببینیم که آسیا و جهان به قابلیت فوتبال ایران پی ببرند.
وی افزود: ما به دنبال این هستیم تا فوتبال لذت‌بخش و قابل پسندی را برای آنهایی که در ورزشگاه هستند یا در خانه‌اند، به نمایش بگذاریم. البته خیلی خوشحالم که الان دو تیم در بالای جدول هستند. البته به نظر من استقلال صدرنشین جدول لیگ برتر است چون به گفته آقای نصیرزاده کارشناس خوب داوری با بی‌‌انصافی یک امتیاز از ما کم کردند و کارشان قانونی نبود. در کل پرسپولیس هم شرایط خوبی دارد و جایگاه خودش را به دست آورده فردا همه به دنبال فوتبالی قوی و زیبا هستیم.
سرمربی استقلال عنوان کرد: یک مقدار از لحاظ روحی و روانی به مشکل خورده‌ایم، تمرینات تیم را کم کرده‌ایم و جلساتی را با بازیکنان به خصوص با بزرگان تیم برگزار کرده‌ایم. این بازی برای ما حساس است. متأسفانه دو سه مصدوم داریم. هاشم بیک زاده قطعا به دربی نمی رسد و فردا احتمالاً‌ خسرو حیدری را هم در اختیار نخواهیم داشت. احمد جمشیدیان نیز احتمالاً ما را همراهی نخواهد کرد.
وی افزود: پرسپولیس هم تیم بسیار خوبی است، مدیرعامل خوب، بازیکنان خوب و برند خوبی به نام علی دایی دارد. ما باید تلاش کنیم تا برای علی دایی که یکی از بزرگان فوتبال است یک جایگاه خوبی به عنوان ریاست AFC پیدا کنیم. البته این شاخصه‌ها باید طوری باشد که فردا بازی خوبی را به نمایش بگذاریم. ناگفته نماند ما هم این شاخصه‌ها را در تیم استقلال داریم یعنی بازیکنان، هیئت‌مدیره و مدیرعامل خوبی داریم. توصیه من به همه هواداران این است که فردا هرکسی تیم خود را تشویق کند.
قلعه‌نویی در مورد مشکلات خط دفاعی تیم خود نیز گفت: پارسال هم از من سؤال‌های زیادی می‌شد که چرا تیمت گل نمی‌زند، حالا که خوب گل می‌زنیم می‌گویند چرا گل می‌خورید، جذابیت فوتبال به همین چیزهاست، یک سال در خط دفاع مشکلاتی داریم و یک سال در خط حمله البته من قبول دارم در خط دفاعی کارایی لازم را تا الآن نداشته‌ایم. دلیلش هم این است که بازیکنان ما خوب استراحت، بدنسازی و ریکاوری نکردند. اما ساختار دفاعی ما ساختار دفاعی تیم ملی است، ولی خسته. ما متأسفانه از لحاظ روحی و روانی خیلی تلاش می‌کنیم اما گل‌های خنده‌داری می‌خوریم که باید با تلاش بیشتر آن را حل کنیم.
سرمربی استقلال درباره داوری فغانی نیز گفت: من به اعتراض به داوری اعتقادی ندارم. وقتی که ایشان داور شد خیلی‌ها به من زنگ و پیامک زدند که اعتراض کن اما من گوش نکردم. در همین بازی استقلال اهواز داور پنالتی ما را نگرفت و حتی می‌توانست با کارت دوم حسین کعبی را اخراج کند. امسال سوت‌های زیادی به ضرر ما زده شده و پنالتی‌هایی که نبوده گرفته شده اما فوتبال همین است و ما حرفی نزدیم.
وی افزود: فغانی داور خوبی است اما به نظرم کمی ایراد دارد. او باید روابط‌عمومی و مدیریت خود را بهتر کند که مطمئن باشید اگر این کار را انجام دهد یکی از بهترین داوران فوتبال ما خواهد شد. فغانی اگر اشتباهی هم کند سهوی است و بزرگ‌ترین داوران دنیا نیز اشتباه می‌کنند. ما هیچ دغدغه‌ای در این‌باره نداریم.
قلعه‌نویی در پاسخ به سؤالی که به نظر شما چرا بازی دربی با خیلی‌ها از بازی‌ها فرق دارد گفت: به خاطر حضور دوربین‌ها و هواداران مخصوصاً در تمرینات من قبول دارم دربی با بقیه بازی‌ها فرق دارد. البته برخی‌ها درباره رکورد من هم حرف‌هایی می‌زنند. می گویند من در دوران بازیگری و مربی‌گری‌ام به پرسپولیس باخته‌ام در دوران مربی‌گری‌ام یک بار با نتیجه دو بر یک با استقلال اهواز به پرسپولیس باختم.
وی افزود: اما ما هر کاری در این فوتبال انجام می‌دهیم قلم به دستان حکایت خود را می‌نویسند. ماجرای داروخانه شده که بقیه‌اش را نمی‌گویم. من به دنبال این حرف‌ها نیستم اما با سپاهان و تراکتورسازی پرسپولیس را شکست دادم و حتی در دیدار برگشت با تراکتورسازی باز هم با 4 گل پرسپولیس را بردیم. من به دنبال آمار و ارقام نیستم و خداوکیلی از شماها این حرف‌ها را می‌شنوم چون نه روزنامه می‌خوانم و نه به دنبال این مسائل می‌روم.
قلعه‌نویی ادامه داد: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و همه دوست دارند بازنده نباشند. نباختن در یک بازی یک امتیاز مثبت است. نظم خط دفاعی و گل نخوردن هم یک نکته مثبت از این که بگوییم فقط نبازیم من راضی نیستم اما ساختار دفاعی با این مسائل فرق دارد البته من به فوتبال هجومی علاقه بیشتری دارم و حتی در سال 87 با یک تیم لیگ یکی دو بر یک از پرسپولیس جلو بودیم و داور بازی باعث شد که نتیجه 2 بر 2 شد و سپس همه چیز فرق کرد. من مقابل پرسپولیس افکار دفاعی دارم چون این موضوع هم جزئی از فوتبال است اما فوتبال هجومی را دوست دارم ولی برخی‌ها به دنبال یک طرف هستند و جنبه‌های منفی را اعلام می‌کنند اما نمی‌گویند ما آقای گل لیگ و بهترین خط دفاعی را با تیم‌های سپاهان و تیم‌های سابقم داشتم.
وی خاطرنشان کرد: من وقتی که در سپاهان بودم بهترین خط دفاعی لیگ را داشتم و تیم ملی را تغذیه می‌کردیم در استقلال هم همین است اما اینجا دشمنان قسم‌خورده ما هستند که هرکاری کنیم باز هم یک چیزی می‌نویسند برای من مهم نیست چون نه روزنامه می‌خوانم و نه به این حرف‌ها گوش می‌دهم اما اگر مربی دیگری چنین نتایجی می‌گرفت نمی‌دانید که چه چیزهایی می‌نوشتند و درباره آن چه قلم‌هایی می‌زدند. البته من شاید فردا با سه مهاجم مقابل پرسپولیس بازی کنم.

وی خاطرنشان کرد: الآن فوتبال روز دنیا به دنبال تحرک و دویدن است. جوانان استقلال خوزستان تجربه بازی مقابل استقلال و پرسپولیس را نداشتند اما از زمانی که ما مقابل آنها گل خوردیم آنها دویدند اما ما ندویدیم. بازیکنان الآن به قدری اردو و سفرهای خارجی رفته‌اند که تجربه آنها بالا رفته، تجربه هم می‌تواند مهم باشد اما نه در فوتبال الآن.

وی در مورد اینکه به هواداران تیم خود توصیه دارد، گفت: ما امسال ضربه زیادی خوردیم. بازی‌های آسیایی و لیگ و کسر امتیاز به ما ضربه زد، احترام گذاشتن به حریف و تشویق تیم خودی بهترین کار است، امیدوارم فردا اینگونه رفتارها را از طرفداران شاهد باشیم. ما پوریای ولی و تختی را در کشورمان داشتیم و مردم ما به پهلوانی معروفند. مملکت ما جوان است و اتفاق‌هایی بیرون رخ می‌دهد که آنها می‌خواهند خودشان را در ورزشگاه تخلیه کنند. بازی فردا را همه دنیا و AFC تماشا می‌کند و شاید به ضرر ما باشد. فقط امیدوارم که فردا همه طرفداران به خوبی تیم خودشان را تشویق کنند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در سال‌هایی که من بازی می‌کردم هفت بار به پرسپولیس نباختیم، بیشترین جام‌ها را به دست آوردیم. قهرمان آسیا شدیم و رکوردهای دیگری را شکستیم. آقایان که الآن کری می‌خوانند که استقلال به دسته سه رفته در آن مقطع از 10 کیلومتری استقلال هم رد نمی‌شدند. ما آن سال‌ها که قهرمان آسیا شدیم من بعد از 11ماه به استقلال برگشتم که استقلال در دسته سه بود، آقایان که الآن ادعا می‌کنند من هر وقت که بودم استقلال یا نهم بوده یا سیزدهم.
قلعه‌نویی در ادامه گفت: نمی‌دانم چرا آقایان قبل از بازی چنین مصاحبه‌هایی را می‌کنند. اینها استقلالی هستند؟ الآن نمی‌دانم استقلال در رنکینگ جهانی رتبه 84 شده یا رتبه چندم اما این را می‌دانم که ما با کمترین هزینه نسبت به پارسال توانستیم نتیجه بگیریم. دو سال پیش و سال گذشته را شما با هم مقایسه کنید، بودجه آن موقع و این دو سال را ببینید که چقدر بوده پاداش و پول‌هایی که دو سال گذشته بازیکنان دریافت کرده‌اند را با سال گذشته مقایسه کنید.
سرمربی تیم استقلال در ادامه گفت: اینکه امیر قلعه‌نویی آدم بدی است را قبول دارم آن زمانی که آقایان خانه‌نشین بودند و من آنها را از خانه نشینی درآوردم آن وقت آدم خوبی بودم. همین آقایان که الآن مصاحبه می‌کنند از کنار من 2میلیارد به دست آوردند. نظری و میرشاد ماجدی شاهد هستند که به توصیه‌های چه کسی آقایان به تیم رسیدند. ماجدی و میرشاد بگویند که این دو میلیارد به توصیه چه کسی گیر آقایان آمده است.
سرمربی استقلال در پاسخ سوال دیگری که به نظر شما تقابل استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌های دو تیم چطوری خواهد بود، گفت:‌ این فوتبال است همه باید کمک کنیم تا به بهترین شکل برگزار شود. برخی از این مسائل در بازی دست مربی نیست. ما هر کاری می‌کنیم باید قبل از بازی و فقط در 15 دقیقه میانه بازی باشد.
وی افزود: چون بعد از هیاهوها آن تجربه است که بسیار مهم و آرامش را به بازیکن می‌دهد. ما باید سعی کنیم از لحاظ روحی و روانی تیم را آماده کنیم که من قبل از بازی دنبال این کار بودم تا به دنبال مسائل دیگر چون آنقدر بازیکن انگیزه دارد که مربی دیگر چیزی نمی‌تواند راجع به بازی بگوید.
قلعه‌نویی ادامه داد: ما مقابل استقلال خوزستان باختیم ولی افراط و تفریط برخی اوقات در دربی‌ها می‌شود. مثل آن بازی 3 بر 2 که استقلال به پرسپولیس باخت و یا 2 بر یک که پرسپولیس استقلال را شکست داد. انشاءالله در بازی فردا اجازه نمی‌دهیم برخی مسائل اتفاق بیفتد.
سرمربی استقلال در پاسخ سوال دیگری که برخی‌ها اعلام کردند وقتی سرمربی این تیم بودند‌، آزار و اذیت زیادی دیدند و یا برخی بازیکنان کم‌کاری کردند، گفت:‌ بازیکنان استقلال و پرسپولیس باید به سمتی بروند که همه چیز حرفه‌ای باشد مثلا وقتی پیرلو از یوونتوس به میلان رفت چه اتفاقی افتاد؟ اما موضوع استقلال و پرسپولیس کمی احساسی است. من حرفی به بازیکنان نزدم و درباره برخی مسائل حرفی نمی‌زنم. به همه گفتم بازی معمولی خود را انجام دهید نظری هم درباره برخی اظهارنظرها ندارم چون آقای نظری شاهد بسیار خوبی درباره موضوع است. بگذریم بهتر است.
وی در پایان خطاب به خبرنگاران گفت:‌برای من فرقی ندارد چند دقیقه در خدمت شما باشم حتی می‌توانم شبانه‌روز هم در خدمت شماها باشم. این موضوع باعث شد تا همه خبرنگاران با یکدیگر شروع به خنده کنند.
۱۴ شهریور ۱۳۹۲ [۱۵:۰۸]  سارا استقلالی گفته است:
به گزارش خبرگزاری فارس، امیر قلعه نویی در خصوص موضوع حضور برخی از شخصیت‌ها در ورزشگاه آزادی از جمله رویانیان مدیرعامل پرسپولیس گفت: کار رویانیان خیلی قشنگ بود و از ایشان به شخصه تشکر می‌کنم و امیدوارم در دولت تدبیر و امید، امیدهای همه زنده شود. همچنین از پرسپولیسی‌ها عزیز که امروز به استادیوم آمدند و تیم را تشویق کردند تشکر می‌کنم.
وی افزود: شروع بسیار خوبی در این بازی داشتیم و زود به گل رسیدیم اگر فرهاد دقت بیشتری می‌کرد و روی یک صحنه می‌توانست گل دوم را بزند شرایط ما بهتر می‌شد. در نیمه دوم خوب نبودیم و یکی از علت‌های آن این است که در بازی قبلی در چمن مصنوعی بازی کردیم.تیم ما در 50 متر رو به جلو مشکل دارد از نظر بدنی بازیکنان عقب هستند و تعویض‌های ما جواب نداد و از آرش برهانی و برخی از بازیکنان تیم به هیچ عنوان راضی نیستم اما باید همینجا تشکل ویژه‌ای از سیدمهدی رحمتی داشته باشم که در چند موقعیت توپ ها را مهار کرد.
وی در خصوص وضعیت مصدومان استقلال اضافه کرد:‌ آنچه که هست ما باید به این استقلال فکر کنیم گوران به مرور آماده می‌شود و جمشیدیان هم به زودی به ترکیب اضافه می‌شود. ما در این مدت خوب بدنسازی نداشتیم و برای این بازی هم که دیدید سه مصدوم داشتیم. ساموئل، جمشیدیان و آندرانیک تیموریان، در بازی برگشت به گونه‌ای بازی کنیم تا این مشکل برطرف شود.
وی در خصوص اینکه گفته می‌شود فرهاد مجیدی برای نیمه دوم خوب است اظهار داشت:‌ اینجا دو بحث داریم در بازی‌های آسیایی فرهاد مجیدی نشان داده توان بیشتر از 40 دقیقه بازی کردن را دارد اما در این بازی موقعیت چندانی نصیب او نشد. در بحث دوم در خصوص خط هافبک تیم ما بود که امروز هیچ بازی‌سازی نکردیم.
قلعه‌نویی در خصوص دیدار با هاشمی رفسنجانی و برخی مسائلی که در خصوص این دیدار پیش آمد، گفت: مگر دیدار با هاشمی برای کسی مشکل به وجود می‌آورد؟ ما در این دیدار در خصوص مسائل مختلف صحبت کردیم و اصل صحبت‌مان این بود که حق مردم را بگیرد. مثلی است که می‌گوید حق را بگیر اگر همه علیه او بشورند. در مورد لباس هم چنین چیزی بود و من از حق بچه‌ها دفاع کردم. راجع‌به استادیوم آزادی و دریاچه ارومیه کی صحبت کرد؟ من بودم دیگر، آیا آنجا هم منافع من بود؟ آیا من پارسال درخصوص توپ صحبت کردم؟ اگر با این لباس‌ها به تایلند برویم قطعاً به مشکل می‌خوریم لباس‌ها و توپ مشکل دارد من همیشه اعتقاد دارم ایرانی‌ها باید بهترین امکانات دنیا را داشته باشند کشور ما ثروت فراوانی دارد.
قلعه‌نویی در ادامه گفت:‌ ما در گذشته لیگی به نام تخت‌جشمید داشتیم که الگوبرداری از بوندس لیگا بود. اگر اعتراض بکنم خیلی مسائل و بگم‌بگم‌ها شروع می‌شود و بحث از مافیا می‌کنند اینکه ایرانی عزت داشته باشد بد است؟ اما وقتی زمین و لباس و توپ خراب است من نباید صحبتی بکنم؟ من اولین حرفی که به هاشمی زدم این بود که مردم گرسنه‌اند. نگرانی من این است و با زدن این حرف‌ها می‌خواستم حداقل به عنوان ایرانی وقتی شب می‌خوابم بدانم که حرفم را زده‌ام. خدا کند یکسری از این آدم‌ها فقط از ما بد بگویند این برای من افتخار است.
وی در مورد مسائل پیش آمده بین وی و فتح‌الله‌زاده گفت: برخی مسائل درون خانوادگی بود آقای فتح‌الله‌زاده یک ربع در رختکن بود، من و فتح‌الله‌زاده و مجموعه باشگاه در تلاشیم تا به استقلال کمک کنیم حال باید جایی که نیاز است حمایت کنیم. انتظارم من از فتح‌الله‌زاده این بود.
۳۱ مرداد ۱۳۹۲ [۱۰:۳۹]  سارا استقلالی گفته است:
به گزارش خبرگزاری فارس، امیر قلعه‌نویی در کنفرانس مطبوعاتی قبل از دیدار مقابل بوریرام تایلند در مرحله رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، گفت: به نظر من هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و این بازی حالت حذفی دارد. آنها چندین بازیکن چند ملیتی دارند دو بازی گذشته آنها را آنالیز کردیم تیم بسیار خوبی هستند و فکر می کنم در هفت بازی هفت گل خورده‌اند. آنها به سرعت در حمله شرکت می‌کنند. بازیکنان بزرگی دارند که می توانند در نتیجه اثر بگذارند.
وی افزود: بعد از دیدار با داماش روحیه خوبی داریم خوشبختانه با برد خوب مقابل داماش از لحاظ روحی و فنی خوب بودیم. اینها نشانه‌هایی از این است که فردا بازی خوبی انجام دهیم هدف اول ما گل نخوردن است روی نقاط ضعف آنها کار کردیم و تیم ما از نظر نفراتی آماده است و بازیکنانی مثل نکونام کم استراحت کرده بودند و حالا امیدواریم به شرایط آرمانی خود برسیم.
قلعه‌نویی در مورد مصدومان استقلال گفت: مطمئنا جمشیدیان را در اختیار نداریم و او در این دیدار نمی‌تواند باشد، البته آندرانیک شرایط بازی را داشت اما به دلیل اینکه سلامتی بازیکن برای ما از همه چیز مهمتر است از او استفاده نمی‌کنیم تا مشکلی برایش به وجود نیاید.
سرمربی استقلال در مورد شناختش از بوریرام عنوان کرد: بوریرام در دیدارهایی که از این تیم دیدیم با 3 مدافع بازی می‌کند در مورد تک‌تک نفرات آنها نمی‌توانم صحبت کنم. کاپیتان بوریرام بازیکن بسیار خوبی است و بازیکن شماره 9 این تیم توان بسیار زیادی دارد.
وی در خصوص حضور هواداران در بازی فردا گفت: امیدوارم هواداران کمک کنند و اتفاقی نیفتد که شرمنده آنها شویم حضور هواداران بسیار مهم است آنها یار اول استقلال هستند. برخی می‌گویند هواداران یار دوازدهم هستند اما فکر می‌کنم فرد فرد آنها حضورشان برای ما موثر است. فردا حداقل 80 هزار نفر به ورزشگاه می‌آید از پروین تشکر می‌کنم که استقلال را رنگی ندید. رویانیان هم با ما تماس گرفت و از خیلی‌ها که مثل درودگر اعلام کردند به تیم ما کمک می‌کنند متشکرم.
۲۹ مرداد ۱۳۹۲ [۱۴:۵۴]  تانی استقلالی گفته است:
امیــــــــــــــــــر ژنــــرال
۲۲ مرداد ۱۳۹۲ [۲۱:۵۳]  سارا استقلالی گفته است:
به گزارش خبرگزاری فارس امیر قلعه نویی در حاشیه تمرین استقلال با علی ضیاء مجری برنامه ویتامین ث گفت‌وگویی به شرح زیر انجام داد:
*شما چه کار می‌کنید که تیم‌هایتان قهرمان می‌شود؟
اول لطف خدا و اهل بیت است و دوم مجموعه‌ای که با آن همکاری می‌کنم. این موفقیت فقط مال من نیست. تیمی که می‌خواهد نتیجه بگیرد باید همدل باشد و صداقت داشته باشد. مثلا اگر به یک نیرو ماهی 500 هزار تومان بدهید ولی دلش با تیم نباشد آن فرد به کار نمی‌آید. همیشه دنبال این هستم تا صداقت در مجموعه تیمی ما باشد. بازیکنی که روزی 3 میلیون تومان حقوق می‌گیرد باید کارایی‌اش برای جامعه 15 میلیون تومان باشد. روزی هشت ساعت در مورد مسائل فنی وقت می‌گذاریم. امروز از ساعت 2 بعد‌ازظهر با پورحیدری و گروه آنالیزمان تیم بازی را آنالیز کردیم. عاشق بودن هم خیلی مهم است. کادر فنی استقلال به غیر از من در این دو فصل 40 درصد از پول‌شان را گرفته‌اند. فصل گذشته 40 درصد از پول را گرفته‌اند و در این فصل هنوز چیزی نگرفته‌اند.
*شما چیزی بلد هستید و هنری دارید که دیگران ندارند؟
شما باید بر اساس افکار تاکتیکی‌ که دارید تیم را ببندید. خیلی‌ها می‌گویند قلعه نویی فقط با ستاره‌ها نتیجه‌ می‌گیرد اما زمانی که من به استقلال آمدم 13 بازیکن از این تیم رفتند و من با پیروز قربانی، صادقی و طالب‌لو و ... نتیجه گرفتم. گروه ما زحمت خود را می‌کشد. بحث کوچینگ در زمان بازی هم مهم است. در بازی با الشباب یک بر صفر عقب بودیم و علی حمودی را بیرون کشیدیم و حنیف عمران‌زاده را آوردیم که در نهایت چهار گل زدیم و پیروز شدیم اما اگر مشابه همین کار را در بازی دیگری انجام می‌دادیم و نتیجه نمی‌گرفتیم کارشناسان بعد از نتیجه به ما حمله می‌کردند و نمی‌دانم چه بلایی بر سرمان می‌آوردند.
*شما بر اساس تجربه‌تان کار می‌کنید؟
من آدم سنتی‌ای هستم، خوشحالم که مدارج مربیگری را گذرانده‌ام و اکنون بالاترین مدرک حرفه‌ای مربیگری را دارم. خیلی‌ها می‌گویند من سنتی هستم اما مدرکی که من دارم فقط 20 _ 30 نفر در ایران دارند. 25 جام قهرمانی آورده‌ام اما باز هم به من می‌گویند سنتی هستی.
*دوست داشتی مربی شوی؟
از اول هم دوست داشتم مربی شوم. تمرینات استانکو را یادداشت می‌کردم. برای خودم سبد تمرینی ایجاد کرده بودم.
*بچه که بودید چه کار می‌کردید؟
دنبال توپ پلاستیکی می‌دویدم. آنقدر شرایط سخت بود که دنبال آرزو نبودم. دوست نداشتم دکتر یا خلبان شوم چون می‌دانستم نمی‌شود. باید واقع‌بین باشیم. از بعد از ظهر بدون آنکه ناهار بخوریم در میدان انصار دنبال توپ می‌دویدیم و انتظار هم نداشتم که دکتر و مهندس شوم.
*اگر 10 میلیارد تومان به شما بدهند و بدون تیم هم باشید، حاضرید مربی پرسپولیس شوید؟
من در کمپ استقلال این صحبت را می‌کنم. استقلال و پرسپولیس سرمایه‌های این کشور هستند. شاید اگر نسل جوانی که در تمرین ما حضور دارند اینجا نبودند به جایی می‌رفتند که آسیب‌پذیر می‌شدند. خود تمرین باقیات و صالحات است. شاید یک استقلالی من را دوست داشته باشد و آهش من را بگیرد. پس به پرسپولیس نمی‌روم. من سرباز استقلال هستم.
*چه آرزویی برای جوانان دارید؟
آرزو دارم بستری فراهم شود که جوانان ما کلا آسیب‌پذیر نباشند. سه چیز مهم است آرامش، امنیت و بحث مادی و من امیدوارم که ایرانیان هر سه شاخصه را داشته باشند. ما یک کشور غنی و پولداریم و لیاقت داریم که بالاتر از کشورهای همسایه باشیم. البته اگر مدیرانی داشته باشیم که به فکر مردم باشند. به هاشمی رفسنجانی وقتی خدمت‌شان رسیدم گفتم مردم ایران گرسنه‌اند، مشکل اقتصادی دارند، به آنها کمک کنید. آیا این کمپ استقلال باید چنین زمینی داشته باشد؟ البته به او گفتم که مشکل ورزشی هم داریم اما این بحث آخری بود که مطرح کردم. به استقلال و پرسپولیس نگاه فرصتی دارند. چقدر در جامعه باید هزینه کنیم تا 600 هزار ساعت به جوانان سرویس بدهیم؟ اگر نگاهمان فرصتی باشد به هیچ جا نمی‌رسیم. من پرسپولیس را دوست دارم چون هیچ جای دنیا استقلال و پرسپولیس ندارند. ما بازی یک تیم را آنالیز می‌کردیم. 1000 نفر در بازی‌شان حضور نداشتند اما استقلال و پرسپولیس وقتی به اهواز می‌روند ورزشگاه پر می‌شود. 98 درصد بودجه فوتبال را دولت می‌دهد ولی همه در این موضوع زوم کرده‌اند که چرا استقلال بیشتر از پرسپولیس پول گرفته و یا برعکس.
*آرزوی شخصی‌تان چیست؟ دوست دارید قهرمان آسیا شوید؟
چرا دوست نداشته باشم؟ مگر می‌شود دوست نداشت که قهرمان آسیا شد؟
*دوست داشتی با تیم ملی به جام جهانی بروی؟
نه، من الان فقط به استقلال فکر می‌کنم و بس. اینکه با این تیم بتوانم قهرمان آسیا شوم و چیز دیگری برایم مهم نیست. البته تیم ملی هم با بازیکنان و تفکرات استقلال به جام جهانی صعود کرد. (قلعه‌نویی خطاب به ضیاء گفت: با اینکه می‌دانم پرسپولیسی هستی اما شما را هم دوست دارم.)
۲۲ مرداد ۱۳۹۲ [۲۰:۳۹]  سارا استقلالی گفته است:
امروز به من هوادار ثابت شد : هیچ کس برای استقلال امیر قلعه نویی نمی شود …و هیچ تیمی برای امیر قلعه نویی استقلال…
امروز که صدای بی حرمتی هواداران تراکتور سازی را شنیدیم و ماه هاست که صدای تهمت ها و حاشیه سازی ها و توهم های مسئولین و هواداران آنها را میشنویم به یقین رسیدم که هیچ تیمی برای امیر قلعه نویی استقلال نمی شود…
مگر نه اینکه تا یکسال بعد از جداییت از استقلال در همۀ ورزشگاه های سراسر ایران در بازی های استقلال صدایی جز تشویق امیر قلعه نویی به گوش ما نرسید صدایی که مرفاوی و واعظ را نهایتا از استقلال فراری داد؟ ؟ ؟ و درس گرفتند کسی با زیر آب زنی و ادعای فهم دانش و تکیه بر جای بزرگان زدن محبوب نمی شود …
۲۲ مرداد ۱۳۹۲ [۱۳:۲۸]

    سارا استقلالی پاسخ داده است:
نامۀ یک هوادار استقلالی به ژنرال
۲۲ مرداد ۱۳۹۲ [۲۰:۳۳]


  اشکان استقلالی گفته است:
سایه امیر در کنار صعود کارلوس /کی روش در پازل تاکتیکی قلعه نوعی!
در این مقال کوتاه سعی داریم برداشتهای کیروش از روی دست امیر را به نشانه هوشمندی این مربی پرتغالی بررسی کنیم اولین حرکت کیروش تجمیع آبیها در تیم ملی بود که درست ترین کار ممکن بودچرا که استقلالیها بهترین خط دفاعی را در لیگ داشتند و مهمتر از آن اینکه به دلیل درگیری در جام باشگاههای آسیا استقلالیها بیشتر از دیگران بازی کرده و تا آخرین روزها درگیر سیکل تمرین –مسابقه- تمرین بودند !
*محمد سررشته داری
داستان صعود ایران به جام جهانی هنوز داغ است و مورد بحث و بررسی!با این حال اما نیمه تاریکی وجود دارد که کمتر به آن پرداخته شده و آن نیمه تاریک و گمشده برداشتهای کیروش بوده از رفتارهای فنی امیر اردشیر!
کیروش در حالی که به لبنان و ازبکستان باخته بود و مقابل کره جنوبی تحقیر شده بود و با قطر هم در تهران مساوی کرده بودیک مرتبه و در عین ناباوری هر سه دیدار خود را برد!آنهم در کره و قطر!
در این مقال کوتاه سعی داریم برداشتهای کیروش از روی دست امیر را به نشانه هوشمندی این مربی پرتغالی بررسی کنیم
اولین حرکت کیروش تجمیع آبیها در تیم ملی بود که درست ترین کار ممکن بودچرا که استقلالیها بهترین خط دفاعی را در لیگ داشتند و مهمتر از آن اینکه به دلیل درگیری در جام باشگاههای آسیا استقلالیها بیشتر از دیگران بازی کرده و تا آخرین روزها درگیر سیکل تمرین –مسابقه- تمرین بودند !
این اما همه ماجرا نیست!
مسئله اصلی اینست:کیروش افکار تاکتیکی امیر را هم دزدید!
منتظری را امیر قلعه نوعی در دفاع راست به کار گرفت حتی اخبار تایید نشده ای در این رابطه وجود داشت که کیروش پژمان را تهدید کرده بود که در دفاع راست بازی نکند!اما استقلال هرکجا که قصد داشت بازی را در کنترل خودش بگیرد چنین تاکتیکی را اتخاذ کرد و به نتیجه هم رسید!
همان نسخه در تیم ملی هم جواب داد و کار به صعود رسید!
نکته دوم بیک زاده بود که خیلی ها در ایران او را ناآماده خواندند و امیر قلعه نوعی یک فصل پشت او ایستاد تا به تیم ملی دعوت شد اما این هم پایان کار هاشم نبود بلکه او فیکس شد و به جای حاج صفی به میدان رفت وتا چپ و راست تیم ملی با افکار امیر بسته شود!
در چنین فضایی اما مخالفان امیر که او را سنتی می خواندند تا توانسته اند این نکات را مخفی کرده اند و سعی دارند خیلی زود از کنار این مسئله عبور کنند تا خدایناکرده به سود امیر اردشیر دست به قلم نبرند و به سود او مصاحبه ای انجام ندهند!
این رفتار از سوی کیروش البته که دلیلی بر هوشیاری او و توانایی هایش است اما سایه امیر قلعه نوعی را هم باید در این صعود دید نه اینکه به آن بی توجهی کرد و اهمیتی به آن نداد!
اینگونه حق مطلب ادا نمی شود و حق به حق دار نمی رسد!
۹ تیر ۱۳۹۲ [۱۴:۵۲]  سه ستاره آبی گفته است:
ژنرال یادت باشه ساره سوم باید پیدا بشه
۲ خرداد ۱۳۹۲ [۱۷:۱۷]

    ❹asal ❼ FARHAD پاسخ داده است:
باااااااااااااااااااید بااااااااااااااااااااااشه
۲۱ خرداد ۱۳۹۲ [۱۶:۴۸]
    سه ستاره آبی پاسخ داده است:
ژنرال یادت باشه ستاره سوم باید باشه
۲ خرداد ۱۳۹۲ [۱۷:۱۸]


  تانی استقلالی گفته است:
میگن تو با 5 تا قهرمانی تو لیگ برتر پرافتخارترین سرمربی کشورم هستی.. میگن 8 ساله که سرمربی هر تیمی بودی تیمت تو کورس قهرمانی بوده.. میگن تو ژنرال فوتبال ایرانی.. راست میگن ژنرال.. تو بهترینی ولی کیه که قدرت رو بدونه؟ امسال خیلی بهت کم لطفی کردیم.. تو سالی که از دشمنات هم زیاد حرف مفت شنیدی ما هم که دوستت داریم باهات در شأن امیرخان قلعه نویی رفتار نکردیم.. امیراردشیرخان قلعه نویی؟ ژنرال فوتبال کشورم؟ خسته نباشی.. ممنون از جامی که دوباره برامون آوردی.. مرسی ژنرال
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ [۱۹:۲۷]

    اشکان استقلالی پاسخ داده است:
مرسی ژنرال
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ [۲۰:۰۶]


  سارا استقلالی گفته است:
بازگشایی پرونده قلعه نویی/ 8 سال در کورس قهرمانی
حمیدرضا عرب_آنچه از قهرمانی‌های پنجگانه امیر قلعه‌نویی در لیگ برتر مهم‌تر به نظر می‌رسد تعداد فصولی است که این مربی در کورس قهرمانی بوده است. تداوم و استمراری چشمگیر که هیچ یک از مربیان وطنی و غیر وطنی موفق به ثبت آن نشده‌اند. امیر قلعه‌نویی را از منظر استمرار و پافشاری‌اش به تصاحب جام می‌توان در فوتبال ایران نمونه دانست. کالبد شکافی پرونده قطور امیر در لیگ برتر نشان می‌دهد که او از همان اولین فصول مربیگری‌اش در استقلال با ولعی مثالزدنی در پی کسب موفقیت‌هایی چشمگیر بوده است.
امیر را از فصل سوم و پس از تجربه‌ای موفقیت آمیز در استقلال اهواز در قامت یک مدعی جدی و سرسخت شناختیم. پایه‌های مربیگری امیر قلعه‌نویی در فوتبال ایران به واسطه رتبه دومی که در اولین سال مربیگری در استقلال به دست آورد چنان محکم ساخته شد که مدیران وقت به ناچار او را 3 فصل پی در پی در استقلال حفظ کردند. آن زمان مربیگری امیر قلعه‌نویی در استقلال با بی میلی مدیران وقت انجام شد و حتی گفته می‌شود برخی در بدنه مدیریتی باشگاه استقلال به این انتخاب راضی نبودند و تصور می‌کردند امیر خود با نتایج ضعیفی که در استقلال می‌گیرد دست آنها را برای اخراجشان باز خواهد گذاشت.
امیر قلعه‌نویی اما نه تنها توانست اعتماد مدیران وقت استقلال را از جنبه‌های فنی به سوی خود جلب کند بلکه از همان روزهای آغازین جایگاه خاصی میان توده هواداران به دست آورد. امیر از همان روزهای نخست فعالیتش میان هواداران استقلال جایگاه داشت که این ویژگی حاصل سال‌های بازی در قلب خط میانی استقلال بود. امیر همچون دوران بازی در مربیگری نیز استایل خاصی داشت.
فریادهایی که لب خط می‌کشید علاقه عمومی را به او بیشتر و بیشتر می‌کرد. سکوهای استقلال آن روزها به شدت به داشتن چنین شخصیتی که هم میان بازیکنان پرجذبه باشد و هم قابل احترام نیاز داشت که امیر در اولین سال مربیگری‌اش در استقلال توانست این نیاز را تامین کند. تردیدی نیست اگر تماشاگران مجذوب جاذبه‌های امیر قلعه‌نویی نمی‌شدند او به فصل چهارم نمی‌رسید اما امیر که فصل سوم را با نایب قهرمانی سپری کرده بود به فصل چهارم هم ورود کرد و در این فصل نیز تا روزهای پایانی در کورس قهرمانی بود. این بار نیز سرمربی جوان استقلال موفق به کسب جام نشد اما همین در کورس بودن و البته حرف و حدیث‌هایی که پشت سر قهرمان آن فصل بود امیر را در استقلال حفظ کرد تا او سومین فصل پی در پی خود در استقلال را نیز در فصل پنجم لیگ برتر تجربه کند و چه تجربه خوبی هم بود.
این بار امیر از گذشته‌ها درس گرفته بود و با برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری به ســــوی جام می‌شتافت. چه تلاش اثر بخشی هم بود! امیر قلعه‌نویی سرانجام طعم قهرمانی با استقلال را چشید. قهرمانی در روز پایانی لیگ در مقابل 120 هزار تماشاگر. امیر حالا بزرگ شده بود. القاب پشت القاب و تعریف پشت تعریف. او با همین ویژگی‌ها مورد توجه کمیته انتقالی وقت به سردستگی مصطفوی و هاشمی قرار گرفت. امیر به شایستگی سرمربی تیم ملی شد اما این بار به توفیق چشمگیری دست نیافت هرچند که تیمش در ضربات پنالتی از گردونه رقابت‌های جام ملت‌های آسیا حذف شد.
حذف امیر با تیم ملی بهانه‌ای بود تا او مورد هجوم قرار بگیرد. به انحای گوناگون امیر به نقد کشیده شد اما همه این ماجراها اتفاق بزرگ دیگری با برایش به همراه آورد. استقلال پس از او دیگر طعم قهرمانی را نچشید. فصل ششم و هفتم برای آبی‌ها به تلخی گذشت و بعد از 2 فصل سردرگمی امیر که آمد استقلال دوجام را پی در پی کسب کرد. اولی جام حذفی که تعلق داشت به فصل هفتم و دومی قهرمانی در فصل هشتم! امیر آن فصل نیز در کورس قهرمانی بود و همین آمار خیره کننده محمدرضا ساکت را بر آن داشت تا صید بزرگی را برای اصفهانی‌ها به ارمغان بیاورد. سیاست‌های غلط مدیرعامل وقت استقلال یعنی واعظ آشتیانی و حب و بغض‌هایی که این مدیرعامل با اهرم‌های موفقیت استقلال داشت سرانجام سبب شد قلعه‌نویی از چنگ استقلال بپرد. در واقع آن فصل امیر به خواست واعظ آشتیانی از استقلال اخراج شد تا شاهد عجیب ترین تصمیم تمام طول تاریخ مربیگری استقلال باشیم. امیر اما دوران موفق خود را در سپاهان نیز تداوم داد. این بار مشخص شد که او می‌تواند 2 فصل پی در پی هم تیمی را قهرمان کند. امیر با سپاهان در اوج بود. فصل نهم قهرمان و فصل دهم هم قهرمان. حالا تعداد فصولی که در کورس قهرمانی قرار داشت به عدد 6 می‌رسید. قلعه‌نویی آنقدر در فوتبال ایران صاحب اعتبار شد که تیم تراکتورسازی با خرج مبلغی چشمگیر خواهان به خدمت گرفتنش شد. شاید اگر مظلومی آن فصل در کورس قهرمانی نمی‌بود امیر جایش را می‌گرفت اما سرنوشت این بار قلعه‌نویی را به تبریز کشاند.
شاید باور این بود که حاشیه‌های فوتبال تبریز امیر قلعه‌نویی را در خود حل می‌کند اما این بار نیز موفق بود و با تراکتورسازی تا پای قهرمانی پیش رفت و فقط با یک اختلاف امتیاز در رتبه دوم و بالاتر از استقلال ایستاد. این هفتمین فصلی بود که امیر قلعه‌نویی در کورس قهرمانی سیر می‌کرد.
نتیجه‌ای شگفت انگیز که مدیران استقلال را سخت به فکر فرو برده بود. چرا امیر قلعه‌نویی - سرمایه خود استقلال - نباید در استقلال مربیگری کند؟ ! طرح بازگرداندن امیر قلعه‌نویی با حذف تیم مظلومی از آسیا به یک برنامه بایدی تبدیل شد و دیری نپایید که آقای ژنرال دوباره به خانه‌اش بازگشت. بازگشتی که با حاشیه‌ها و حرف و حدیث‌های فراوان همراه بود. هجمه عظیمی علیه‌اش ایجاد شده بود. برخی او را متهم به سناریو سازی در فصول قبل علیه استقلال می‌کردند و باور این بود که امیر این بار در استقلال موفق نخواهد شد و به طرفه‌العینی از استقلال خواهد رفت.
نتایج نه چندان مقتدرانه استقلال در ابتدای فصل می‌رفت این ذهنیت را تقویت کند اما وقتی تیم قلعه‌نویی در اصفهان موفق به شکست سپاهان شد همه نظرات برگشت! بله، استقلال در نیم فصل اول نتایج دلخواهی نمی‌گرفت اما با آغاز نیم فصل دوم آرام آرام مشخص شد که این استقلال هدفی جز قهرمانی را برای خود متصور نیست. امیر قلعه‌نویی این بار هم با کوشش چشمگیری به سوی جام شتافت و در کورس قهرمانی بود. این بار اما تلاش او نتیجه‌ای بهتر از فصل قبل به همراه داشت و امیر توانست بار دیگر استقلال را بر بام فوتبال ایران بنشاند.
***
یکشنبه شب، شب دیگری برای امیر قلعه‌نویی و استقلال بود. امیر بار دیگر با استقلال فاتح لیگ لقب گرفت. 5 قهرمانی در دوازدهمین دوره‌ای که از لیگ برتر گذشته است. امیر ساخته و پرداخته و دست پروده استقلال اکنون بهترین مربی لیگ برتر است؛ واقعیتی که شاید خوشایند مخالفان او نباشد. مخالفانی که این روزها می‌کوشند با نقد‌های منصفانه و مثبت جایی میان حامیان استقلال باز کنند اما کیست که نداند کدام جریان‌ها در فصل جاری با امیر و تیمش چه کردند. آیا امیر قلعه‌نویی با این کارنامه درخشان همچنان مورد انتقاد قرار خواهد گرفت؟ !
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ [۱۴:۱۱]  سینا استقلال7 گفته است:
مجیدی امیر خان استقلال قهرمان
۲۸ اسفند ۱۳۹۱ [۰۰:۰۳]  ss -abi گفته است:
عاشقتم ژنرال پر افتخار و دوست داشتنی همیشگی دل تموم استقلالیا
۲۵ اسفند ۱۳۹۱ [۱۴:۴۳]  Raihane 1998 گفته است:
همیشه دوست داشته‌ام کنار بازیکنان تیم‌های امیر قلعه‌نویی در رختکن باشم. بدانم چه می‌گوید و از آن‌ها چه می‌خواهد؟ مثلا به جواد نکونام چه می‌گوید یا از جباری چه می‌خواهد. خواندن ذهن امیر کار سختی بود برایم. چرا؟ چون او تنها‌ترین ستاره این فوتبال است و هیچ‌کس هم جز خودش را رقیب خودش نمی‌بیند. امروز اما با آن بارانی مخصوص و آن دست در جیب کردن‌های معمولی به کشف راز امیرخان نائل شدم. شاید شما هم بخواهید بدانید قلعه‌نویی چه می‌گوید. لطفا با من همراه شوید تا این کشف راز را با هم جشن بگیریم.البته نه به بازیکنانش بلکه به تمام این فوتبال...استقلال – سایپابازی که تمام شد کمی آماتور اما باذهنی جستجوگر، استقلال بعد از یارگیری نیم‌فصل را تحلیل کردم. نتیجه بسیار ساده بود. بردهای آسان در برابر حریف‌هایی با اسامی سخت. موقعیت‌ها نه‌چندان بیشتر و البته حریف‌ها هم نه‌چندان حریف. کمی که با خود کلنجار تمام این سال‌هایامیرخان پیش رویم صف کشیدند. همیشه همین‌گونه است. به راحتی می‌برد و حریف‌ها هم به همین راحتی می‌بازند. روزی تراکتور، قبلش هم سپاهان، و قبل‌ترش هم همین استقلال. قلعه‌نویی همیشه می‌برد.اصلا این فوتبال جز قلعه‌نویی برنده نداشته. مثل آب خوردن قهرمان و نایب‌قهرمان شده و عین خیال هیچ مربی و مدیری هم نیست. حریفی به نام قلعه‌نویی در این فوتبال یعنی باخت یا فوقش برد یا مساوی زورکی.راستی چرا؟ خود امیرخان با چهره‌اش گفت چرا....چرا؟ امیر قلعه‌نویی‌‌ همان کودک قصه‌ای است که همه به پادشاه لختش می‌خندیدیم اما همه مردم شهر سکوت می‌کردند. قلعه‌نویی با تمام موفقیت‌هایش بسان‌‌ همان کودک قصه‌ها فریاد می‌زند این فوتبال چیزی تنش نیست. قلعه‌نویی فریاد می‌زند من با حاتمی همه جا قهرمان شدم و سپاهان با خلعتبری و پرسپولیس با انصاری‌فرد هم نمی‌تواند. می‌گوید موسوی و محمدرضایی نه‌چندان بزرگ هم می‌توانند برگ برنده باشند.‌‌ همان موسوی سوخته.سال‌هاست که قلعه‌نویی ستاره می‌خرد اول است نمی‌خرد اول است و ما همه فقط خیره به موفقیت‌هایش هستیم. روزی حسرت استقلال و روزی حسرت تراکتور و سپاهان می‌شود اما هیچ‌کس به گرد پایش هم نمی‌رسد. قلعه نویی سال‌هاست فریاد می‌زند سبک ندارمتئوریسین هم نیستم اما با کوچینگ و مدیریت هم می‌شود از این فوتبال مرداب‌وار قزل‌آلا صید کرد.به مدیران هم می‌گوید فرمول‌های موفقیت کم است. یازده به اضافه قلعه‌نویی یعنی برد. هر کس با من است برنده است. می‌گوید این فوتبالمربی ندارد که هیچ، جرات مقابله با من نیز نیست. امروز تیم قلعه‌نوییفریاد می‌زد سایپا حمله کن اما تقوی بعد از برد نیم‌فصل بار‌ها گفته بود بفرما امیرخان آن برد هم اتفاقی بوده است.می‌گوید که بار‌ها دایی و مایلی جنگکرده‌اند اما من برنده بوده‌ام.به ویسی هم امروز خندید امیرخان. خندیدو گفت به برد‌های لحظه‌ای برابر من دلخوش شدی؟ حالا چه کسی قهرمان است؟ می‌گوید من لباس گواردیولا تنم نیست الگویم همان علی‌آقای پروین است. فوتبال این مملکت در چنگم است. می‌گوید از وقتی که موفق شده‌ام هیچ مربی ایرانی به گرد پایم هم نرسیده است اما قیمت‌هایشان به اندازه قیمت خودم بالا رفته است.می‌گوید خوشحالم در این فوتبال. یاوری هست و با همیشه موفق نبودنش هست. خوشحالم لوکا همه‌تان را دور می‌زند و معامله میلیاردی می‌کند و باز می‌آوریدش. می‌گوید این فدراسیون و این فوتبال را کی‌روش به چه کار. منم که قهرمان تعیین می‌کنم. با‌‌ همان سبک‌های قدیمی هم می‌شود کوچ بود و این فوتبال را زیر بال و پر داشت.پرسپولیس انصاری‌فرد و حسینی و ماهینی نمی‌خواهد من متضمن موفقیت هستم. اگر نباشم شاید افشین قطبی نامی بیاید.قلعه‌نویی با تمام این فوتبال حرف زد. با آن هیئت فوتبال شیراز و با عادل فردوسی‌پور و برنامه نودش هم حرف زد. با استادیوم‌های خالی و سقف‌های قرارداد بازیکن‌های کف. با استادیوم نداشته و بودجه‌های میلیاردی تیم‌ها. با تمام تیم‌های هدایتی. حرف‌هایش را این‌بار شنیدم. حالا فهمیدم به نکونام درباره یک تکه پارچه و با رحمتی از بازگشت دوباره چه گفته است. قلعه‌نویی با تمام برد‌هایش گفت ترسو‌ها از این سیستم‌های تکراری دفاعی و اداهای کنار زمین مزخرف چیزی عایدتان نمی‌شود. من خود خود موفقیتم
۱۲ دی ۱۳۹۱ [۱۷:۲۹]  ss -abi گفته است:
د امیر خان اگه نباشی ما چی کار کنیم؟ معنای واقعی و طعم زیبای صدر نشینی با وجود تو فوق العاده اس
۱۲ دی ۱۳۹۱ [۱۲:۳۴]  Raihane 1998 گفته است:
روی سخنم با توست امیر خان، لطفا این چند خط را بخوان.اول از همه ازت ممنونیم که اجازه دادیفرهاد، محبوب اکثر استقلالی ها به خانهبرگردد. مطمئن باش با حضور فرهاد قدرت استقلال بیشتر خواهد شد.امیرخان ما آدم های فراموش کاری نیستیم.فراموش نکردیم که برای استقلال جام های درخشانی آوردی و فراموش نکردیم که برای استقلال مشت گره کردی و به ما هواداران لقب اهل کوفه دادی.از تو میخواهیم حالا که فرهاد برگشته سعی نکنی کاپیتان رو خراب کنی.از تو میپرسم که چرا تشویق فرهاد در تمرین اتفاق نمی افتد؟ چرا فریاد میزنند فرهاد بی فرهاد؟ ؟ !!امیرخان همۀ ما 1 هدف داریم و آن سربلندی استقلال است.پس بهتر است که تو و فرهاد و ما هواداران کینه را کنار بگذاریم و برای ستارۀ سوم تلاش کنیم.مطمئن باش نتایج خوبی میگیریم.حالا که فرهاد برگشته سکوها دوباره پر میشود و یاردوازدهم جلوه یقشنگ تری پیدا میکند. تو سرمربی تیم ما هستی و در مقابل دشمنان از تو حمایت خواهیم کرد پس تو نیز به عشق ما به کاپیتان احترام بگذار.همه با هم پیش به سوی قهرمانی استقلال در 3 جام با امیر و فرهاد ♥امیرخان، فرهاد خان استقلال قهرمان
۲ دی ۱۳۹۱ [۱۴:۰۴]  ☺ اســـحـــاق اســتــقــلالــے ☻ گفته است:
آتوسا حجازی، دختر ناصر حجازی در واکنش به مصاحبه قلعه نویی در برنامه ۹۰:
من می‌گویم اگر ایشان می‌خواست خاطره تعریف کند ۳روز زودتر تعریف می‌کرد تا بابام زنده باشد و جوابش را بدهد. قلعه‌نویی خیلی ادعای مسلمانی دارد اما اگر مسلمان است درست نیست پشت سر مرده حرف بزند. این حرکت ایشان خیلی زشت بود. این آقا دیگر اسم پدرم را به زبان نیاورد. ایشان حتی به مردن پدرم هم حسادت می‌کند. من از ایشان خواهش می‌کنم دیگر اسم پدرم را به زبان نیاورد چون پدرم در آن دنیا هم ناراحت می‌شود که کسی مثل قلعه‌نویی اسمش را به زبان بیاورد. به خاطر اینکه قلعه‌نویی در مراسم پدرم نبود هم از ایشان تشکر می‌کنم چون پدرم خوشحال شد که ایشان در مراسمش شرکت نکرد.
۲۳ آذر ۱۳۹۱ [۱۸:۴۳]  سارا استقلالی گفته است:
ایشاا... که بالاخره رابطه ژنرال و آقا فرهاد خوب شه و بین استقلالی ها هیچ مشکلی نباشه
۱۳ آذر ۱۳۹۱ [۰۰:۵۹]

    MOHSEN M2 پاسخ داده است:
ایشالا... و همچنین رابطه اسحاق و امیر خان!!
۲۹ آذر ۱۳۹۱ [۰۲:۱۰]


  ss -abi گفته است:
امیر خان ... این فصل مارو تنها نذار ... اگه قراره سرمربی تیم ملی بشی، بگو برای سال بعد ... امیر خان، ازت تا قهرمانیه این فصل رو نگیرم، نمی ذارم بری ها ...
۱۰ آذر ۱۳۹۱ [۱۳:۵۹]  ss -abi گفته است:
امیر خان عاشقتم .... مرسی برای بردن و 31 امتیازه بودن ... بهترینی
۴ آذر ۱۳۹۱ [۱۰:۰۷]  farnoosh Abi گفته است:
امیــــر خان تولدت مُبــــارک ❤
۲ آذر ۱۳۹۱ [۱۰:۰۵]  mohadese Zr گفته است:
تولدت مباااااارک ژنرال
۱ آذر ۱۳۹۱ [۱۹:۴۶]  ss -abi گفته است:
مرسی امیر خان برای بازی های خوبه اس اسی ... امیر خان اونایی که تو رو ندارن چقدر دارن می سوزن ...
۸ آبان ۱۳۹۱ [۰۶:۰۸]  nazanin Abi گفته است:
501 emtiyazi shudanet mobarak morabiii
۷ آبان ۱۳۹۱ [۱۸:۵۵]  ss -abi گفته است:
امیرخان، بهت تسلیت می گم و امیدوارم غم ها دیگه به خونت راه پیدا نکنه ...
۱۸ مهر ۱۳۹۱ [۱۵:۲۴]  اشکان استقلالی گفته است:
نسلیت
۱۵ مهر ۱۳۹۱ [۱۱:۱۵]  shadi shahvali گفته است:
امیرخان تسلیت می گم
۱۳ مهر ۱۳۹۱ [۱۹:۲۲]  eli esteghlali گفته است:
امیر خان فوت مادرتونو تسلیت میگم، امیدوارم دیگه غم نبینی!
۱۳ مهر ۱۳۹۱ [۱۹:۱۶]  eli esteghlali گفته است:
درسته فرهاد مهمه اما استقلال از فرهاد مهمتره، با این حرفایی که میزنین توقع دارید که استقلال جام بیاره؟ دارید استقلالم مثله پرسپولیس دچار حاشیه می کنید!دوست دارید استقلالم مثل پرسپولیس بشه؟ الان فکر می کنید دارید از کاپیتان سابقتون دفاع می کنید؟ فکر میکنید فرهاد مجیدی راضیه که تیمه محبوبشو تو حاشیه بندازید؟ اگه فرهاد خداحافظی کرده فقط برا اینکه با تشویقای فرهاد مجیدی تمرکز بازیکنا بهم نخوره!اما شما الان دقیقا دارید عکس این کارو میکنید فقط خدارو شکر که دخترا نمی تونن برن ورزشگاه!استقلال مهمتر از شخصه! استقلالیای عزیز شما طرفدار استقلالید نه شخص!
۱۳ مهر ۱۳۹۱ [۱۹:۱۵]  Raihane 1998 گفته است:
Farhad mohemme vali ma chera farhad ro dost darim? b khatere ESTEGHLAL.chera farhad vase ma 7moghaddase? b khatere ESTEGHLALi bodanesh.mahbobiate farhad faghat o faghat vase ESTEGHLALe...general ham Alan Chon morabbie ESTEGHLALe,Chon morabie teamie k bar khalafe kolle khonevadam az bachegi asheghesh bodam,pas Alan asheghe general ham hastam...Alan asheghe morabbie teamam hastam k dare zahmat mikeshe vase ss...farhad raft,7moghaddas raft vali ESTEGHLAL hast!pas ASHEGHETAM GENERAL
۱۳ مهر ۱۳۹۱ [۱۳:۵۱]  farnoosh Abi گفته است:
fek konam vaghti farhado too lebas meshki too khoonat didi kheyli sharmande shode bashi ino bedoon ke farhad marde farhad bozorgvare dg cherto pert rajebe mahboobe ma nagoo
۱۳ مهر ۱۳۹۱ [۰۲:۴۵]  mina ESTEGHLALI 7 گفته است:
darzem hamaro mesle khodet nabin...
farhad sabet kard mesle baziya polaki nis
۱۲ مهر ۱۳۹۱ [۲۲:۰۲]  mina ESTEGHLALI 7 گفته است:
darzem hamaro mesle khodet nabin...
farhad sabet kard mesle baziya polaki nis
۱۲ مهر ۱۳۹۱ [۲۲:۰۲]  mina ESTEGHLALI 7 گفته است:
darzem hamaro mesle khodet nabin...
farhad sabet kard mesle baziya polaki nis
۱۲ مهر ۱۳۹۱ [۲۲:۰۲]  mina ESTEGHLALI 7 گفته است:
mooooooooooooooteeeeeeeenaaaaaaaaaaaaaaaaffffffeeeeeerrrrrrrrrrrrrraaaaaaaam azat
۱۲ مهر ۱۳۹۱ [۲۱:۵۰]  farnoosh Abi گفته است:
rasti fote madare bozorgvaretoonam tasliat migam
۱۲ مهر ۱۳۹۱ [۱۵:۱۰]  farnoosh Abi گفته است:
keyli dari darmorede farhade ma ziade ravi mikoni azat badam oomad dg............
۱۲ مهر ۱۳۹۱ [۱۵:۰۸]  پیتر اشمایکل گفته است:
Hamishe ss mohemetar az farhado amire age gheyraz ine nazar bezarid
۱۱ مهر ۱۳۹۱ [۱۹:۳۷]  shahrzad sh گفته است:
to liyaghate Farhado nadashti!dg havadaret nemimunam!biiiiiiiiiiiiiiii liyaghat!boro az esteghlal
۱۱ مهر ۱۳۹۱ [۱۶:۳۱]  جواد استقلالی گفته است:
تا امروز هوادارت بودم ولی از این به بعد نیستم....امروز اومدم به استادیوم فقط به عشق فرهاد....امروز دیدم نوچه هات چجوری با مردم برخورد می کردند....چجوری چند تا جوون رو زدند...ما شا لا همشون قلدر بودند...ولی اینو بدون که از محبوبیتت کم کردی....
۱۰ مهر ۱۳۹۱ [۲۲:۵۰]  ss -abi گفته است:
این قدر هواتو دارم، اینقدر برات میمیرم، این بود جوابش؟ ‌از محبوبیتت کم کردی امیر خان
۹ مهر ۱۳۹۱ [۰۱:۲۷]  13 Sajjad Blue گفته است:
boro khosh bash farhadam raft
۸ مهر ۱۳۹۱ [۱۳:۱۵]  محمد قرمز حسین گفته است:
میمردی میزاشتی فرهاد برگرده؟ ؟ ؟
الان خوشحالی هوادارای تیمت اینجوری داغون شدن؟ ؟ ؟
۷ مهر ۱۳۹۱ [۱۵:۳۹]  ss -abi گفته است:
مرسی عشق من
۶ مهر ۱۳۹۱ [۱۳:۲۶]  پیتر اشمایکل گفته است:
کاشکی میشد با مظلومی قاطیش کرد مظلومی دربیو بزنه امیرم بازیای لیگو
۳۰ شهریور ۱۳۹۱ [۱۲:۰۶]  ss -abi گفته است:
مرسی امیر خان واسۀ بازی خوب ... تو بی نظیری ... ایشالله بازی بعدی صدر جدول ..
فدات ای قدرتمند
۲۸ شهریور ۱۳۹۱ [۰۸:۵۳]  Neli 777 گفته است:
nemidunam chera inghad azat badam miyad
۲۰ شهریور ۱۳۹۱ [۱۴:۲۴]

    ss -abi پاسخ داده است:
دل به دل راه داره
۲۸ شهریور ۱۳۹۱ [۰۸:۵۲]
    بیتا استقلالى پاسخ داده است:
unam az to badesh miad
۲۶ شهریور ۱۳۹۱ [۲۳:۵۷]


  ss -abi گفته است:
مرسی امیر خان ... این دوتا بازی اخر عالی بودیم .... دمت گرم . ایشالله مجتبی برگرده دیگه عالی میشه
۴ شهریور ۱۳۹۱ [۱۰:۰۸]  ss -abi گفته است:
امیر خان دستت درد نکنه استقلال عالی بود
۳۰ مرداد ۱۳۹۱ [۰۰:۰۴]  mina ESTEGHLALI 7 گفته است:
استقلال رو تو داری واسه بچه بازی های خودت خراب میکنی...
۲۶ مرداد ۱۳۹۱ [۰۳:۲۴]  mina ESTEGHLALI 7 گفته است:
فک کردی کی هستی؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
باید از خدات باشه اقافرهاد بیاد تو تیمت...
حالا نازهم میکنی؟ ؟ ؟
یادت نره تیمت از نفت1 امتیازی 2 تا خورده...
حالا بازم لوس بازی درار
۲۶ مرداد ۱۳۹۱ [۰۳:۲۳]

    ss -abi پاسخ داده است:
نگو این حرفا رو، نگو ...
۳۰ مرداد ۱۳۹۱ [۰۰:۰۳]
    اشکان استقلالی پاسخ داده است:
تیم قلعه نویی 2 تا نخورده... استقلال 2 تا خورده.. تیم ما 2 تا خورده... چه بخوایم چه نخوایم امیر خان دیگه مربی ماست... پس بهتر که بخوایم و حمایت کنیم تا تیم ضربه نخوره// تو طرفدار فرهادی یا استقلال؟ ؟ ؟ یعنی اگه فرهاد نباشه دیگه استقلال رو نمیخوای؟ ؟ ببین فرهاد دیگه اگه بازی کنه حداکثر یه سال دیگه هست... به خدا منم عاشق فرهادم ولی موفقیغت اس اس مهم تره واسم.. حالا که 7 مقدس نیست بدون فرهاد بازی میکنیم تیم رو هم حمایت میکنیم تا قهرمان شیم// ببین من نمیگم از امیر خان حمایت کنیم از تیم باید حمایت کنیم.. اگه قلعه نویی رو نمیخوایم بهتره اصلا درموردش حرف نزنیم تا بخوایم هی بد بگیم... اینطوری به نفع اس اسه;)
۲۷ مرداد ۱۳۹۱ [۲۱:۲۶]


  mina ESTEGHLALI 7 گفته است:
دلت خنک شد؟ ؟ ؟ ؟
حسوووووووووووووووووووووووووووووووووود...
ولی بازم میگم ما استقلالیها داش فرهاد و دوست داریم...
من یکی ک خیلی بیشتر از تو دوسش دارم...
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ [۰۲:۳۴]  ss -abi گفته است:
امیر خان عاااااااااااشقتم
۲۳ مرداد ۱۳۹۱ [۱۲:۴۱]  ss -abi گفته است:
فدراسیون جهانی آمار و تاریخ فوتبال جهان اقدام به معرفی برترین‌های ماه اخیر میلادی کرده که بر این اساس بارسلونا اسپانیا با 356 امتیاز همچنان به عنوان برترین تیم جهان شناخته شده است. تیم‌های یونیورسیداد شیلی با کسب 339 امتیاز و رئال مادرید اسپانیا با امتیاز 295 در رده دوم و سوم قرار دارند.
در میان تیم‌های باشگاهی ایران، استقلال با 120 امتیاز با صعود 15 پله‌ای از رتبه 106 به مکان نود و یکم باشگاه‌های جهان رسیده است. سپاهان نیز که در ماه گذشته در رده 112 قرار داشت به مکان نود و سوم صعود کرده است.
نکته جالب توجه قرار گرفتن استقلال و سپاهان بالاتر از باشگاه‌های بزرگی مانند لیورپول انگلیس (97) دارنده 5 عنوان قهرمانی اروپا، رم ایتالیا (150) ، اشتوتگارت آلمان (186) و سویای اسپانیا (234) است.
پرسپولیس دیگر نماینده ایران با 75 امتیاز از رتبه 291 به رده 273 صعود کرده است.
۱۲ مرداد ۱۳۹۱ [۱۸:۰۴]  sahar blue گفته است:
OMIDVARAM TAMOM KONI IN KINE TOZI RO.MA DG KHASTE SHODIM : (
۶ مرداد ۱۳۹۱ [۱۳:۱۴]  Raihane 1998 گفته است:
Asheghetam general!
۳ مرداد ۱۳۹۱ [۱۷:۳۳]  ss -abi گفته است:
امیر خان با اینکه عاشقتم ولی باید بهت بگم استقلال، پرسپولیس نیست که بازوبند دست هر کسی بیفته حتی اگه اون شخص نکونام باشه که یک عمریه منتظریم بیاد اس اس ... اقای امیر خان بازوبند استقلال حرمت داره .. هیچ سالی دست به دست نشده ... بازوبند مال فرهاده ...
شما هم با این کارات عشقت رو از تو دل هوادارا داری کمرنگ می کنی ...
ما مثل پرسپولیس نیستیم که هنوز یک بازیکن یکبار هم برامون بازی نکرده بازوبند رو تقدیمش کنیم ... شیر فهم شد؟ ؟ ؟
۲ مرداد ۱۳۹۱ [۱۰:۴۰]  farnoosh Abi گفته است:
man hamishe asheghe in tavizaye be moghatam. damet garm
۳۱ تیر ۱۳۹۱ [۰۶:۰۶]  eli esteghlali گفته است:
ایول میدونستم شماره 7 و نمیدی به اکبرپور
۲۹ تیر ۱۳۹۱ [۱۰:۲۴]

    ss -abi پاسخ داده است:
دست ایشون نبوده اگر نه می خواست بده خود سیاوش اینقدر میفهمه که شماره 7 رو برنداره .
۲ مرداد ۱۳۹۱ [۱۰:۴۱]


  mina ESTEGHLALI 7 گفته است:
در ضمن اقا امیر ما استقلالیها برای شماره 7 و کاپیتانی فقط اقا فرهاد خودمون رو قبول داریماااااااااااا...!
۲۸ تیر ۱۳۹۱ [۱۴:۰۹]  mina ESTEGHLALI 7 گفته است:
اقای قلعه نویی داش فرهاد ما چی شد پس؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ !!!
۲۸ تیر ۱۳۹۱ [۱۴:۰۶]

    ss -abi پاسخ داده است:
معلوم بود از اول با کاپیتانی و محبوبیت فرهاد مشکل داشت .... .
طفلکی حاجی که چقدر برای بازگشت فرهاد زحمت کشید ..
لهی قربونت برم داداش فرهاد .
۲ مرداد ۱۳۹۱ [۱۰:۴۳]


  eli esteghlali گفته است:
امیر قلعه نوعی در تمرین امروز استقلال در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت:فرهاد مجیدی 5 شنبه این هفته قرار داد رسمی خود را با استقلال امضا می کند.
۲۶ تیر ۱۳۹۱ [۲۱:۵۹]  abbas sobhani گفته است:
آقای قلعه نویی اگه مربی خوب و کار بلدی یه نیم فصلی رو در یک تیم معمولی مثل فجر؛راه آهن و یا در آلومنیم بگذران ببینیم بدون ستاره های و بازیکنان تیم ملی که کل تیمتو تشکیل میدن میتونی نتیجه بگیری (فقط نبازی) یا نه؟ ؟ ؟
۲۶ تیر ۱۳۹۱ [۲۱:۵۴]

    eli esteghlali پاسخ داده است:
خیلی ببخشیدا همچینم تو تراکتور بازیکنای تیم ملی نبود؟ !
۲۶ تیر ۱۳۹۱ [۲۲:۰۱]


  farnoosh Abi گفته است:
amirkhan mii30 ke movafeghate khodeto vase oomadane farhad joonam elam kardi.hala in ss hal mide.. be omide ghahramani dar asiya
۲۴ تیر ۱۳۹۱ [۰۳:۴۰]  نیوشا کریمی گفته است:
مرسی اقا اردشیر
۲۴ تیر ۱۳۹۱ [۰۱:۵۱]  جواد استقلالی گفته است:
شنیدم با اومدن فرهاد موافقت کرده...
دمت گرم ژنرال
۲۳ تیر ۱۳۹۱ [۰۰:۲۸]

    سحر ابی پاسخ داده است:
بزن کف قشنگه رو :) ) ) ) ) ) ) )
۲۳ تیر ۱۳۹۱ [۱۴:۲۶]


  mina ESTEGHLALI 7 گفته است:
اقای قلعه نویی در اینکه شما مربی خوبی هستید هیچ شکی نیس اما کاش مسایل شخصی رو وارد کار نمی کردید...مثل کدورتی ک با اقای مجیدی داشتید.
شاید سن اقای مجیدی بالا باشه ولی همۀ ما میدونیم لیاقت اقای مجیدی برای شماره 7 تیم بزرگی چون استقلال خیلی ی ی ی بیشتر از سیاوسه
۲۱ تیر ۱۳۹۱ [۰۱:۴۶]

    eli esteghlali پاسخ داده است:
دیگه اتفاقیه که افتاده فقط باید دعا کنیم فرهاد از فوتبال خداحافظی نکنه و سال آخر فوتبالشو تو استقلال بازی کنه، و قلعه نوعیم تو استقلال موفق باشه
۲۱ تیر ۱۳۹۱ [۱۶:۲۱]


  نیوشا کریمی گفته است:
به امید قهرمانی
۲۰ تیر ۱۳۹۱ [۱۵:۳۴]  farnoosh Abi گفته است:
ey kash ba farhad joonam ham moshkeli nadashti in joori shayad mahboob tar mishodi.vali bazam be omide movafaghiyate shoma dar time sse hamishe ghahraman.
۱۴ تیر ۱۳۹۱ [۱۶:۴۱]  eli esteghlali گفته است:
آقای قلعه نوعی اگه فرهادو برنگردونی دیگه هیچ وقت نمیبخشمت، و بدون دل کلی هوادارو شکستی که خیلی بد برات تموم میشه اینطوری
۳۱ خرداد ۱۳۹۱ [۲۱:۰۳]

    13 Sajjad Blue پاسخ داده است:
امیر خوب بود به شرطی که فرهادم باشه حیف شد نیومد
۱۱ تیر ۱۳۹۱ [۱۱:۲۱]
    ss -abi پاسخ داده است:
درسته وجود فرهاد ضروریه ولی اگه فرهاد الانم بیاد امیر بازیش نمی ده ... کاری نمی شه کرد به موفقیت استقلال فکر کن ...
۳ تیر ۱۳۹۱ [۱۶:۴۹]
    اشکان استقلالی پاسخ داده است:
اینجا استقلال است و ما استقلال پرستیم...
ما استقلال رو می پرستیم و بس...
۱ تیر ۱۳۹۱ [۱۹:۱۸]


  eli esteghlali گفته است:
امیر خان خواهش میکنم فرهادو بیار، بابا ما مردیمو زنده شدیم تا این فصل بی مجیدی تموم شد فقط هم به این امید که یقین داشتیم حتما امسال دوباره بر می گرده پس برش گردون دیگه دلت میاد دله هوادارای استقلالو بشکونی؟ !!: (
۲۸ خرداد ۱۳۹۱ [۱۰:۰۳]  ❹asal ❼ FARHAD گفته است:
امیر خان یادت یاشه.............."فرهاد"بایدباشه.
۲۴ خرداد ۱۳۹۱ [۱۸:۲۰]  شقایق ss گفته است:
در تمرین دیروز استقلال.... شماری از هواداران شعاری را همانند یک بیانیه به صورت متحد می‌خواندند. آنها با صدای بلند می‌گفتند "ما هواداران استقلال از هیئت مدیره می‌خواهیم تا با ژنرال فوتبال آسیا یک قرارداد تا بی‌نهایت امضا شود."
۲۲ خرداد ۱۳۹۱ [۱۰:۴۴]

    محمد قرمز حسین پاسخ داده است:
البته چاقو کشی هم کردن که از جا انداختی...
۲۳ خرداد ۱۳۹۱ [۱۸:۲۶]


  m. tجوجو گفته است:
قلعه نویی داره برمی گرده استقلال حاج صفی هم گفته اگه خدمتم تموم شده بوددنبال آقای قلعه نوعی توی هرتیمی می رفتم حتی اگه اون تیم استقلال باشه...
۲۰ خرداد ۱۳۹۱ [۲۰:۱۵]  farnoosh Abi گفته است:
amirkhan khoshhalam az inke bazam bargashti be time mahboobe khodet be omid ghahremaniye badiye to ba time ss
۱۱ خرداد ۱۳۹۱ [۲۳:۴۹]  ❹asal ❼ FARHAD گفته است:
سلااااااااااااااام امیر خان
۹ خرداد ۱۳۹۱ [۱۵:۴۱]  ❹asal ❼ FARHAD گفته است:
امیر خان داری میای سرراهت داش فرهادهم ورداربیار....
۷ خرداد ۱۳۹۱ [۰۱:۱۲]  افسانه کسائیان گفته است:
امیر خان تو فصل جدید خواهشند به استقلال برگرد خیلی دوست داریم
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ [۲۳:۳۸]  محمد قرمز حسین گفته است:
با اخلاقش اصلا حال نمیکنم ولی درک بسیار بالایی از فوتبال داره
۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ [۰۰:۴۸]

    mina ESTEGHLALI 7 پاسخ داده است:
باهات موافقم
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ [۰۲:۳۲]


  saeede borhani گفته است:
من مطمئنم امیرخان هیچوقت پرسپولیسی نمیشههههههههههه
۱۳ فروردین ۱۳۹۱ [۲۲:۱۶]

    eli esteghlali پاسخ داده است:
کسی نگفت امیر خان پرسپولیسی میشه امیر خانه شما فقط داره فضای استقلالو بهم میریزه و متشنج میکنه، دوست ندارم هیچوقت برگردی امیرخان اون روز بدترین روز زندگیه منه
۱۷ فروردین ۱۳۹۱ [۱۹:۲۵]


  saeede borhani گفته است:
بااینکه خیلیا میگن با ناصر خان عزیزم بد بوده اما نمیتونم عشق امیرخان رو از سرم بیرون کنم....
امیرخان تو قلب ما هوادارا تو همیشه2جا داری
۱۳ فروردین ۱۳۹۱ [۲۲:۱۵]  ali 5star گفته است:
من عاشق پرسپولیسم ولی جدا از بحث قرمزوابی امیر قلعه نویی رو خیلی دوست دارم. سرمربی کاربلدو فهیمیه.با ادب و باشخصیته. نیمه مربیانو به نفع تیمش عوض میکنه.اگه میذاشتن سر مربی تیم ملی بمونه تیم ملی حتما تو جام جهانی مقام میاورد شک نکن
۶ فروردین ۱۳۹۱ [۰۱:۲۴]  kosar anti red گفته است:
moooote naferam azat.hamon jaee ke hasti bemooon.barnagard s.s ke adam 2ro to s.s ja nadare.mikham azat khahesh konam ke naiai.agar10 bar ham bato gahreman beshim bazam azat motenaferim in harfe bishtare abias
۵ فروردین ۱۳۹۱ [۲۰:۵۳]

    حیدری فابرگاس پاسخ داده است:
نمیدونم چند نفر یادشونه گفته بود اگه کشاورز هم بشه به استقلال نمیاد واقعا ممنونت میشیم نیای.هیچ جایی تو قلب آبی ما نداری.اونی که وقتی اس اس و پیروزی 3-2 شد رفت بقل ایمون زاید و تبریک گفت همون بهتر که تو تراختور بمونه.
۹ فروردین ۱۳۹۱ [۲۳:۱۶]
    eli esteghlali پاسخ داده است:
منم ازش متنفرم، اون که گفته بود نمیخواد برگرده s.sحالا چی شده؟ !!!!!!اگه بر نگردی یه لطفه خیلیـــــــــــــــــی بزرگ به ما کردی: (
۸ فروردین ۱۳۹۱ [۱۳:۵۱]
    حیدری فابرگاس پاسخ داده است:
آفرین که حرف همۀ ما رو زدی کسی که عشق اس اسه از این مرد متنفره حتی اگه قهرمان جهان هم بشیم بازم ازش متنفرم
۵ فروردین ۱۳۹۱ [۲۲:۰۸]


  شایان استقلالی گفته است:
ژنرال ایران زمین همیشه و هرجا باشی دوست داریم، به خدا خیلی دوست داریم
۵ فروردین ۱۳۹۱ [۱۳:۱۹]  TAJ ro sarame ** ro ghalbam گفته است:
آهای امیر قلعه نوعی، تو سروری و سالاری، تو قلب ما آبی دلا، تا همیشه تو جاداری، مارو بردی به آسیا، کوری چشم لنگیا، ستارۀ سومیم، میذاری رو سینۀ ما، ، ، ، امیر خان، ، امیر خان، ، امیر خان
۲۸ بهمن ۱۳۹۰ [۰۷:۰۹]  yasi esteghlali گفته است:
behtarin morabi iran amir khane...montazereim bargardi ss
۲ بهمن ۱۳۹۰ [۱۵:۴۳]  سحر ابی گفته است:
i don't know what should i say...
۷ آبان ۱۳۹۰ [۱۸:۰۸]

    حیدری فابرگاس پاسخ داده است:
me,too.
۲ فروردین ۱۳۹۱ [۱۷:۱۸]


  سحر ابی گفته است:
eyvaaaaaaaaaaaaaaaal
۳۰ شهریور ۱۳۹۰ [۱۷:۴۴]  ghazal p گفته است:
واقعا متاسفم واست.
۳۰ شهریور ۱۳۹۰ [۰۱:۳۶]

    ✔✔✔Farnood ✔✔✔ پاسخ داده است:
منم
۳۰ شهریور ۱۳۹۰ [۲۱:۲۴]


  فرهاد آبی گفته است:
شانس اوردی بازیکنامون خسته بودن...کرار 10ساعت مونده بود رسید...بازیکنامون تیم ملی بودن...اومدی با سه تا ضربه ایستگاهی گل زدی بدون هیچ حملۀ خطرناکی..تبریز جلوی تماشاگرات می بازی بدجور..اما دوستت دارم..ولی گفتم که کادرفنیمون و به تو نمی فروشم..
۲۶ شهریور ۱۳۹۰ [۱۷:۱۳]  mahsa f گفته است:
yashasin jenral
۲۰ شهریور ۱۳۹۰ [۱۴:۵۰]  فرهاد آبی گفته است:
آقای قعله نوعی طرفداران خودتون که انگار در باغ وحش و باز کردن اینا اومدن...سنگ پرتاب می کردن....تماشاگر نشسته فوتبال می بینه از بالا سنگ می خوره تو سرش خون می یاد..
اینا رو نمی گی..
۱۹ شهریور ۱۳۹۰ [۱۱:۴۸]  فرهاد آبی گفته است:
ژنرال خیلی دوستت دارم ولی هیچ وقت کادرفنی خودمون به تو نمی فروشم... 18شهریور قرمز کشون دیگر ...در ورزشگاه آزادی
۷ شهریور ۱۳۹۰ [۱۱:۲۹]  piiiikh eshghe abi گفته است:
timam timam ss tehrane... eshgham eshgham faghat amir khane
۳ شهریور ۱۳۹۰ [۱۷:۵۳]  امیر اریایی گفته است:
ro ghalbe man neveshte amir khan gole eshghe!!

۱۶ مرداد ۱۳۹۰ [۱۴:۲۳]  فرهاد آبی گفته است:
ژنرال تو کهکشانی ها فقط تو رو کم داریم
۱۵ مرداد ۱۳۹۰ [۱۸:۳۶]  Feri Ghodrat گفته است:
hastim dar entezar bargashtet amirkhan ghalenooi
۵ مرداد ۱۳۹۰ [۱۵:۳۸]  امیر اریایی گفته است:
ژنراله ابی باز گرد
۲۷ تیر ۱۳۹۰ [۱۵:۱۹]  محمد حسین خسروی فر گفته است:
سقف قرارداد» قلعه‌نویی را از سپاهان گرفت
۱۴ خرداد ۱۳۹۰ [۱۱:۵۵]  سارین سعادت گفته است:
اقا امیر اگه تونست بدون دزدیدن ستاره های اس اس قهرمان شه اون وقت سرمربیه
۱۱ خرداد ۱۳۹۰ [۲۱:۵۲]  علي اكبر سپندارنيا گفته است:
در بددهنی وبداخلاقی قلعه نوعی شک نکنید. مگر از رسانه ملی ندیدید که چگونه به کاظمیان توهین کرد (خفه شو جواد!) تازه در کنفرانس خبری در زمان مربیگری استقلال به بادیگارد خود (علی) اشاره کردکه دهان خبرنگار راببند!
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ [۱۱:۰۶]  mohamad mph گفته است:
عشقم عشقم فقط اميرخانه
تيمم تيمم اس اس تهرانه
۳۱ فروردین ۱۳۹۰ [۱۲:۰۶]  علي اكبر سپندارنيا گفته است:
قلعه نوعي به هرتيمي ميره كلي ستاره هم با خودش به اون تيم ميبره.شما همين سپاهان فعلي را نگاه كنيد با اون همه ستاره كه داشت.خسروحيدري،جانواريو،بيك زاده از استقلال ،ابراهيم توره وجوادكاظميان را هم ازاستقلال وپرسپوليس قاپيدقهرماني درليگ ايران باتيمي كه اينهمه ستاره روي نيمكت ذخيره داره هنر نيست اگرمثل آقاي ابراهيم زاده تونست تيمي تقريبا بدون ستاره را به فينال باشگاههاي آسيا برسونه هنذكرده!
۸ فروردین ۱۳۹۰ [۱۲:۵۱]  علی شاهیان گفته است:
اگه خدا بخواد یه روزی قهرمانی فصل 88-89 رو از سپاهان پس میگیرند.
۸ اسفند ۱۳۸۹ [۲۱:۱۲]  علی شاهیان گفته است:
آقا سلام ما یه استاد داریم تو دانشگامون که یکی از دوستان نزدیک امیر قلعه نوعی ناپاکه یه روز درباره کارای این مربی متقلب باهامون صحبت کرد و اقرار کرد که تو فصل قبل با بازیکنای تیمای حریف تماس میگرفته و پیشنهاد پول میداده که درمقابل تیم خودش ضعیف بازی کنن.
۸ اسفند ۱۳۸۹ [۲۱:۱۰]  نسیم گفته است:
سرور هرچی لنگیه
امیر قلعه نوییه
۸ دی ۱۳۸۹ [۲۳:۲۷]  piiiikh eshghe abi گفته است:
ژنرال فوتبال..امیر خان...
استاد دربی..امیر خان...
سرور و سالار..امیر خان...
سرور هر چی لنگی.... امیر قلعه نوعی...
امیر خان ما بچه های جایگاه 17 که خیلی دوست داریم
۴ آبان ۱۳۸۹ [۱۴:۴۹]  تقی بچه قزوین anti namard گفته است:
بی شخصیت
۵ شهریور ۱۳۸۹ [۱۳:۲۳]  تقی بچه قزوین anti namard گفته است:
حرف های قلعه‌نویی پیش از دیدار با استقلال

هواداران ممکن است فحش بدهند و شعارهایی را علیه من ....

حرف های قلعه‌نویی پیش از دیدار با استقلال

امیر قلعه نوئی این هفته رودروی تیم سابق اش قرار می گیرد، او در این مورد گفت:

- مسابقه با پاس بازی خوبی بود. دو تیم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند. به هر حال ما هم تلاشمان را کردیم و تا آخرین دقایق به فکر برد بودیم که به این هدف رسیدیم.

- متاسفانه علیه رضا عنایتی شعار دادند. خیلی هم شعار دادند. به نظرم وقتی یک بازیکن تهاجمی در زمین است و تیم گل می‌خورد، تماشاگران نباید علیه او شعار بدهند. اگر تیم گل می‌خورد مقصر مدافعان هستند نه مهاجم تیم. ربطی به مهاجم ندارد که تیم گل خورده.

- عجیب بود. من فکر می‌کنم این جریان هدایت شده بود. چون واقعا به مهاجم ربطی نداشت که ما گل خوردیم. تماشاگران می‌توانستند علیه من که سرمربی تیم هستم شعار بدهند اما نباید علیه مهاجم شعار می‌دادند.

- کسی علیه من چیزی نگفته. کسی شعاری علیه امیر قلعه‌نویی نداد. اما علیه رضا عنایتی شعار دادند که من از همین مسئله ناراحتم.

- من هنوز فیلم بازی‌های استقلال را ندیده‌ام و نتوانسته‌ام این تیم را آنالیز کنم. نمی‌توانم فعلا در مورد این مسابقه صحبت کنم.من که فکر می‌کنم حساسیتی وجود ندارد. اگر هم حساسیتی بود، در مسابقه‌های پارسال بود که ما یکی از آن‌ها را باختیم و یکی را بردیم. خیلی زود هم آن بازی‌ها فراموش شدند و اصلا کسی یادش نماند من مقابل استقلال قرار گرفته‌ام.

- بازیکنانی که به استقلال آمده‌اند بازیکنان حرفه‌ای هستند. آن‌ها پولشان را می‌گیرند و بازی می‌کنند. می‌دانند هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. مگر در خود اصفهان نگفتند بازیکن استقلالی نمی‌خواهیم؟ ممکن است تماشاگران شعار بدهند و بازیکنان ما هم ناراحت شوند اما این ناراحتی در روحیه آن‌ها تاثیر نمی‌گذارد. آن‌ها کار خودشان را انجام می‌دهند و بازی خودشان را می‌کنند.

- هواداران ممکن است فحش بدهند و شعارهایی را علیه من به کار ببرند. اما مشکلی نیست. به هر حال آن‌ها تیمشان را دوست دارند و نسبت به اتفاقاتی که در مورد استقلال می‌افتد حساس هستند.۲ شهریور ۱۳۸۹ [۲۲:۳۰]  سهیل پرسپولیسی گفته است:
چرا دقیقا همینطوره اگه این مطلب رو بخونید میفهمید چه خبره ::: احمدي: قلعه‌نويي‌ هواي دهانش را داشته باشد فوتبال پاك مي‌شود ...
مرجع خبری پرسپولیس : هيچكس فكرش را نمي‌كرد كه رحمان احمدي بعد از يك فصل نيمكت‌نشيني در سپاهان ناگهان سر از پرسپوليس درآورد. او خاطرات تلخي از سپاهان و رفتارهاي زشت قلعه‌نويي‌ دارد اما آمده است كه با فيكس شدن در پرسپوليس تمام اين خاطرات را به بوته فراموشي بسپارد.*تبريک مي‌گويم. چه شد پرسپوليسي شدي؟

خيلي ممنون. بالاخره علي آقا به ما نظر مثبت داشت و زنگ زدند و پيشنهاد دادند. ما هم نشستيم و به توافق رسيديم.*اين توافق خيلي طول کشيد؟

نه زياد هم طول نکشيد. در يک جلسه همه چيز تمام شد و من پرسپوليسي شدم.

*انتظار داشتي وقتي در سپاهان نيمکت‌نشين بودي به تيم پرسپوليس بپيوندي؟

واقعاً اين اتفاق عجيب و غريب بود و يک دفعه رخ داد. وقتي پيشنهاد دادند رفتم صحبت کردم و نهايتاً سرخپوش شدم.*پس فکر نمي‌کردي دوباره شاگرد دايي شوي؟

من با دايي کار کردم اما در اين مقطع نه. فکر نمي‌کردم. خيلي دوست داشتم بازهم شاگرد دايي شوم. افتخار مي‌کنم که اين مساله رخ داد و اميدوارم جواب اعتمادش را بدهم.*پرسپوليس امسال را چطور مي‌بيني؟

واقعاً پرسپوليس تيم بزرگي است و افتخار مي‌کنم پيراهن اين تيم را مي‌پوشم. اميدوارم بتوانيم با بازيکنان خوبي که گرفتيم و تيم دارد، جواب هواداران را بدهيم و قهرمان شويم.*با حضور حقيقي و معمارزاده چطور به اين تيم آمدي؟

معمارزاده مي‌رود و نمي‌ماند. اگر ميثاق مي‌ماند به پرسپوليس نمي‌آمدم.*حالا فکر مي‌کني بتواني با پرسپوليس دوباره به تيم ملي برسي؟

تمام تلاشم اين است تا به پرسپوليس کمک کنم و مهره خوبي باشم. قطعا در اين تيم خوب باشم مربيان تيم ملي مرا مي‌بينند و دوباره مي‌توانم ملي‌پوش شوم.*بالاخره نيمکت‌نشيني تو در سپاهان فني بود يا نه؟

همه مي‌دانند مشکلم فني نبود و قلعه‌نويي بايد جواب بدهد. مطمئن باشيد در پرسپوليس حقانيتم را ثابت مي‌کنم تا قلعه‌نويي بفهمد در مورد من اشتباه کرده است.*وقتي قلعه‌نويي به سپاهان آمد مگر با او حرف نزدي؟

من قبل از قلعه‌نويي فيکس سپاهان بودم و مردم و باشگاه از من راضي بودند اما وقتي آمد فقط حرف زد. اين آقا فقط حرف زدن بلد است و کار ديگري بلد نيست. بالاخره بعضي‌ها مثل من بايد نابود شوند تا آقايان به هدف خود برسند.*ماجراي درگيري قلعه‌نويي و عقيلي چه بود؟

من در رختکن نبودم اما وقتي خودم از‌هادي سوال کردم شنيدم که به او توهين کرده است. چون در آنجا نبودم نمي‌توانم ريز ماجرا را بگويم. آن توهين به‌هادي فقط توهين به يک نفر نبود و در واقع به همه توهين کرده است.*شايعه بددهن بودن قلعه‌نويي واقعيت دارد؟

اگر من بگويم بد دهن است باور نمي‌کنند و مي‌گويند چون نيمکت‌نشين بوده و از اين تيم رفته چنين حرفي زده است. من در اکثر بازي‌ها نيمکت‌نشين بودم. واقعاً به بازيکنان بددهني مي‌کند. توهين‌هايي به بازيکنان مي‌کند که اصلا خيلي بد است. در بازي آخر مثلا يک بازيکن 5 دقيقه رفته بود در زمين يک توپ خراب کرد، فحش‌هاي خيلي زشتي به او داد که واقعاً قابل گفتن نيست.*اتفاق افتاده قلعه‌نويي به تو هم فحش بدهد و توهين کند؟

مستقيم که نه. شايد وقتي در زمين بازي بودم فحش داده باشد. من وقتي روي نيمکت بودم به بازيکنان داخل زمين فحش مي‌داد. واقعاً آن توهين و فحش‌هايي که او مي‌داد روي نيمکت براي من زجرآور بود. بعد او ادعا مي‌کند که فوتبال پاک و فلان. او اگر هواي دهن خود را داشته باشد، فکر کنم ما فوتبال پاکي داريم!*واکنشي نشان نمي‌دادي؟

من بازيکن بودم و نمي‌توانستم حرفي بزنم. مسوولاني که روي نيمکت نشسته?اند بايد جواب بدهند. وقتي روي نيمکت نشسته بودم شنيدم. هرکس روي نيمکت بود، شنيده است. اين براي بازيکني که روي نيمکت است استرس‌آور مي‌شود چون آدم پيش خودش مي‌گويد که اگر رفتم در زمين توپي خراب شد، به من هم فحش مي‌دهد. اين حرکات زشت است.*حالا نمي‌ترسي قلعه‌نويي از تو شکايت کند؟

مگر من دروغ مي‌گويم که بترسم؟ دارم واقعيت‌ها را مي‌گويم. مي‌توانيد از تک‌تک بازيکنان سپاهان بپرسيد. چيز دروغي نگفتم. از قلعه‌نويي و هيچ کسي هم نمي‌ترسم چون همه اين چيزهايي را که گفتم، واقعيت دارد.*گفته مي‌شد با شهرداري تبريز هم مذاكره كردي.

با اين تيم به توافق رسيدم اما در قرارداد داخلي كه قرار بود منعقد شود بندي وجود داشت كه ايراد داشت و من هم بعد از مشورت با مدير برنامه‌هايم از امضاي آن خودداري كردم، در نهايت قرار شد جلسه ديگري با اين تيم داشته باشم اما آنها تماس نگرفتند و من هم به ساير پيشنهاداتم فكر كردم.*عليرضا حقيقي گفته او گلر شماره يك پرسپوليس خواهد بود.

در خصوص اظهارات حقيقي صحبتي نمي‌كنم. تشخيص اينكه چه كسي در دروازه بايستد برعهده دايي است، با اين حال من براي گلر يك بودن به اين تيم آمده‌ام و مي‌خواهم حقم را بگيرم. ضمن اينكه تمام تلاش من بر اين است كه پاسخ اعتماد دايي را بدهم.


۲ تیر ۱۳۸۹ [۱۶:۴۵]  سهیل پرسپولیسی گفته است:
خیلی بد دهنه .... رحمان احمدی بیچاره چی کشیده که این حرف هارو زده...قلعه نویی مایه ننگ سپاهانه...
۱ تیر ۱۳۸۹ [۱۷:۲۲]

    ghazal p پاسخ داده است:
اصلا هم اينطور نيست...
۲ تیر ۱۳۸۹ [۱۴:۰۴]


  دانیال خواجات گفته است:
امیر قلعه نوعی با تمدید قرارداد خود تماشاگران تیم سپاهان را خوش حال کرد
۶ خرداد ۱۳۸۹ [۲۰:۰۰]  سهیل پرسپولیسی گفته است:
امير قلعه‌نويي پيشنهاد استيل‌آذين را رد کرد. منابع آگاه در باشگاه استيل‌آذين و دوستان نزديک قلعه‌نويي اين خبر را تأييد کردند.--------------------------------------------------------------------------------


براي حضور اين مربي در استيل‌آذين، حسين هدايتي مالک و حشمت مهاجراني مدير فني قرمزها شخصا با اين مربي تماس گرفته‌اند.

جالب‌ترين نکته اين پيشنهاد، چک سفيدي است که هدايتي به قلعه‌نويي پيشنهاد داده است. مالک استيل‌آذين در تماس با قلعه‌نويي گفته: «ما به شما چک سفيد مي‌دهيم فقط رعايت حال ما را بکن!»

يکي از دوستان نزديک امير با تأييد اين خبر به خراسان مي‌گويد: «امير اين پيشنهاد را نپذيرفت. دليلش هم کاملا مشخص است چون استيل‌آذين تيم دوم پرسپوليس است و او احساس مي‌کند با رفتن به اين تيم، استقلالي‌ها از دستش ناراحت مي‌شوند.» اما قرمزها براي حل اين مشکل هم فکر کرده بودند؛ استفاده از پيراهن بنفش در فصل بعد. ولي باز هم قلعه‌نويي اين پيشنهاد را رد کرد تا استيل‌آذين دوباره به دنبال گزينه‌هاي خارجي باشد.۱ خرداد ۱۳۸۹ [۱۳:۳۷]  سهیل پرسپولیسی گفته است:
وي تصريح کرد: ‌الشباب برخلاف ساير تيم‌هاي عربي در ديدارهاي داخل و خارج از خانه بازي يکساني به نمايش مي‌گذارد. آنها از 2 بازيکن کليدي به نام‌هاي کاماچو و آمادو فلاويو بهره مي‌برند که ارتباط نزديکي با يکديگر در زمين دارند. از هر 2 بازيکن شناخت خوبي داريم و قصد داريم با برنامه ويژه‌اي آنها را مهار کنيم. اميدوارم با حضور تماشاگران و تلاش زياد بازيکنان بتوانيم 3 امتياز اين ديدار را کسب کنيم.

قلعه‌نويي گفت: از نظر کيفيت در ليگ قهرمانان آسيا خوب ظاهر شديم و اميدوارم با پيروزي مقابل الشباب احتمال صعودمان پر رنگ شود و در نهايت يکي از 2 تيم صعود کننده باشيم.

سرمربي سپاهان در مورد فصل آينده و حضور در اين تيم اصفهاني گفت: هر مربي آرزو دارد با سپاهان کار کند. اين تيم در واقع يک باشگاه است و با مدير ورزشي اداره مي‌شود. مردم اصفهان مردمي خوب و مهمان‌دوست هستند و من هم علاقه دارم يک‌سال ديگر در سپاهان بمانم. نهال تاکتيکي من در اين فصل کاشته شده و براي فصل آينده جواب خواهد داد

۲۳ فروردین ۱۳۸۹ [۱۹:۳۱]  سهیل پرسپولیسی گفته است:
قلعه‌نويي تأکيد کرد: اميدوارم در بازي فردا مانند بازي با پاختاکور فرصت‌سوزي نداشته باشيم و از موقعيت‌هاي خود بهتر استفاده کنيم.
۲۳ فروردین ۱۳۸۹ [۱۹:۳۱]  سهیل پرسپولیسی گفته است:
امير قلعه‌نويي در نشست خبري قبل از ديدار مقابل الشباب عربستان اظهار داشت: بازي فردا سه شنبه با توجه به شرايط حساس جدول بسيار دشوار خواهد بود. پس از بازي با پاختاکور تمرينات خوبي انجام داديم و از لحاظ روحي و رواني براي ديدار فردا در شرايط خوبي قرار داريم.

سرمربي سپاهان گفت: اميدوارم الشباب مانند پاختاکور بازي بسته‌اي ارائه نکند، اما در صورتي که اين چنين شود براي اين سيستم برنامه داريم و قصد داريم با حوصله بازي کرده و در صورت نياز به بازي سرعت دهيم.


۲۳ فروردین ۱۳۸۹ [۱۹:۳۱]  میثم غلامی گفته است:
عشق عمر جون یک کلام:

زندگی
۲۶ اسفند ۱۳۸۸ [۲۳:۱۱]  reza 1313 گفته است:
اميرخان تو هرتيمي ميره تيمش اوله آقاي گل ليگ مال تيمشه بهترين خط دفاع و حمله وهمه ركوردها مال تيمشه من استقلاليم ولي هميشه امير را دوست دارم انشاءالله موفق شه
۱۸ بهمن ۱۳۸۸ [۱۳:۴۳]  علی عامری ومکانی گفته است:
من اوایل به مربی گری امیر زیا اعتقاد نداشتم.وقتی در کار مربی گری او ریزتر شدم.متوجه شدم کارهای او کمی شبیه به مربیان بزرگ اروپا شباهت داردو هر روز به او علاقمندتر شدم.تااینکه سرمربی تیم محبوبم سپاهان شد.به امید موفقیت او در آسیا
۸ بهمن ۱۳۸۸ [۰۳:۲۴]  reza valipour گفته است:
behtarin morabi hal hazer iran faghat amir ghaleh noei
۱۱ دی ۱۳۸۸ [۱۱:۰۸]
طرفداران
۲۳۴ طرفدار

کلیه حقوق این وب‌سایت، طبق ماده ۶۲ قانون تجارت الکترونیکی جمهوری اسلامی ایران (مصوب ۱۳۸۲)، متعلق به شرکت پیشگامان فناوری یکتاپرداز است.
صفحه اصلی | قوانین و مقررات | راهنمای سایت | تماس با ما | مسابقه پیش بینی | درباره ما


طراحی وب سایت حرفه ای