امتیاز بنا به رای ۲۸۰ نفر: 4.7
برای امتیاز دادن یا مشارکت در تکمیل اطلاعات بازیکن عضو شوید یا وارد شوید.
    

بیوگرافی فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی در سوم ژوئن سال ۱۹۷۷ و یا بهتر بگوییم ۱۳ خرداد ۱۳۵۶ در تهران به‌دنیا آمد. مجیدی در یک خانوادۀ اصیل با وضعیت مالی و اجتماعی خوب رشد کرد. کم‌کم به فوتبال علاقه‌مند شد. او در کنار دو خواهر و یک برادر بزرگ شد. برادر کوچک‌تر فرهاد را هم خوب می‌شناسید. فرزاد مجیدی که درست بسان فرهاد از بهمن به استقلال تهران پیوست. فرهاد از کودکی عاشق فوتبال بود. از تیم‌های پایه کار خود را آغاز کرد. گرچه مادرش به‌طور کلی مخالف حضور او در میادین فوتبال بود، اما پدرش از همه نظر یار و پشتیبان او بود. فرهاد مجیدی این روزها دوباره پیراهن استقلال تهران را برتن کرده است. پیراهنی که با آن به فرهاد مجیدی تبدیل شد و شاید با آن از دنیای فوتبال خداحافظی کند.

آغاز یک راه طولانی

اولین تیم رسمی و تقریباً مطرح او جوانان کشاورز بود. تیمی که با کمبود امکانات مواجه بود اما با این حال این مسأله باعث نشد تا فرهاد مجیدی فوتبال را کنار بگذارد. پس از حضوری تقریبا کوتاه در جوانان کشاورز در همان ردۀ سنی به تیم بهمن پیوست. وضعیت در تیم جوانان بهمن بهتر از کشاورز بود. روزی ۳ بار تمرین می‌کرد. تمرین‌های سنگین و نفس‌گیر. برای حضور در مسابقات استانی به تیم صنایع پارچین پیوست و مدت کوتاهی به صورت بازیکن قرضی در این تیم توپ زد. درخشش او در تیم صنایع باعث شد تا مربیان تیم امید بهمن برای جذب دوبارۀ او تلاش کنند. پس از هشت ماه بازی در صنایع پارچین وارد تیم امید بهمن شد. او می‌دانست که اگر در ردۀ سنی امید موفق ظاهر شود می‌تواند به تیم بزرگسالان و مطرح بهمن راه پیدا کند. پس وقت تلاش بود! تلاشی برای رسیدن به یک آرزوی دیرینه! او پس از یک دورۀ کوتاه به آرزویش رسید و پیراهن تیم بزرگسالان بهمن را برتن کرد. آن روزها بهمن در شرایط خوب و آرمانی قرار داشت. او حالا آرزوهای بزرگتری در سر داشت...

حضور در استقلال

پس از درخشش در تیم بزرگسالان بهمن به استقلال تهران پیوست. تیمی که همیشه آرزوی پوشیدن پیراهنش را درسر داشت. فرهاد مجیدی می‌دانست که راه سختی در پیش دارد. راهی که به قله‌های افتخار ختم می‌شد. او در استقلال به یک شاه‌مهره تبدیل شد! شم بالای گلزنی و هوش فوق العادۀ او باعث شد که به یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین بازیکنان آن زمان استقلال تبدیل شود. به‌واقع می‌توان از فرهاد مجیدی به‌عنوان یکی از ستاره‌های اواخر دهۀ هفتاد نام برد. وقتی می‌زد، یک دستش را روی سینه می‌گذاشت و دست دیگر را باز می‌کرد! حرکت او بعد از هر گل تکرار می‌شد. مجیدی سال‌ها برای استقلال بازی کرد و درواقع همین مسأله باعث شد که حتی امروز محبوبیت خاصی بین هواداران استقلال داشته باشد.

اروپا، مقصد بعدی فرهاد

درخشش او در بازی‌های لیگ ایران و حتی در سطح آسیا با پیراهن استقلال باعث شد تا سران باشگاه راپید وین اتریش که با استقلال روابط حسنه‌ای داشتند سخت به‌دنبال جذب فرهاد باشند. فرهاد مجیدی تصمیم خود را گرفت و در زمان حضور فتح‌الله‌زاده به اتریش انتقال داده شد. گرچه حضور او در اتریش چندان رویایی و همراه با موفقیت نبود، اما فرهاد همیشه از آن به عنوان یک تجربۀ طلایی یاد می‌کند. اختلاف در مبلغ قرارداد و همین طور یکی دو مصدومیت سنگین باعث شد تا فرهاد مجیدی فکر ادامۀ فوتبال در اروپا را از سر خود بیرون کند. رضایت نامۀ او بعد از یک فصل ناموفق در اتریش صادر شد …

امارات، نقطۀ آغاز …

شاید فکرش را نمی‌کرد که در امارات به آن همه موفقیت برسد. اولین تیم او در امارت، الوصل بود. پس از مدت کوتاهی با شرایط فوتبال امارات آشنا شد. کم‌کم به یک ستارۀ محبوب در بین شیوخ اماراتی تبدیل شد و پوسترهای او در سرتاسر امارات به چشم می‌خورد. سبک بازی او با دیگر بازیکنان آنقدر متفاوت بود که بازی‌های او خیلی زود به چشم آمد. فرهاد مجیدی از نظر مالی نیز آنقدر تأمین بود که جایی را جز امارات ترجیح نمی‌داد. پس از الوصل، به الاهلی امارات پیوست. در آنجا نیز بازی‌های خوبی به‌نمایش گذاشت. اما در سال ۲۰۰۳ به عنوان بازیکن قرضی به تیم العین امارات پیوست تا در جام باشگاه‌های امارات به میدان برود. او آن سال در بازی نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های آسیا و در برابر دالیان درخشید و به یک قهرمان تبدیل شد. گل رویایی او در آن بازی، العین را به فینال جام باشگاه‌های آسیا برد و در آخر، او با العین قهرمانی در آسیا را تجربه کرد. او دوباره به الاهلی پیوست. در طول مدت حضور در الاهلی حدود ۱۳۰ گل برای این تیم به ثمر رساند و در سال ۲۰۰۶ با این تیم قهرمان لیگ امارات شد.

حضور کم‌فروغ در ردۀ ملی

او در سال ۱۳۷۵ برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد. محمد مایلی‌کهن، مربی وقت تیم ملی به توانایی‌های فرهاد اعتقاد داشت. فرهاد مجیدی، اولین بازی ملی خود را در برابر کویت و در سال ۱۳۷۵ انجام داد. گرچه او همراه تیم ملی به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه هم رفت، اما از او به عنوان یک بازیکن کم فروغ در ردۀ ملی یاد می‌شود. او در حالی که در اوج بود و در امارات می‌درخشید، خیلی کم به تیم ملی دعوت می‌شد و زمانی هم که به اردوها ملحق می‌شد، به‌دلیل دوری طولانی از تیم ملی نمی‌توانست به هماهنگی لازم برسد. او در طول دوران بازیگری خود ۴۱ بازی ملی انجام داده است و تنها موفق به ثمر رساندن ۱۰ گل ملی شده است.

بازگشت به استقلال …

مشکلات داخلی او با مدیران النصر امارات و فسخ قراردادش باعث شد تا در بدو ورود دوبارۀ مرحوم ناصر حجازی به استقلال، صحبت از بازگشت فرهاد مجیدی به‌میان آید. فرهاد مجیدی پس از کش و قوس‌های فراوان، به استقلال پیوست تا به قولی که در زمان جدایی‌اش از استقلال داده بود عمل کند. او در حالی به استقلال پیوست که مدیران پرسپولیس نیز به‌دنبال جذب او بودند. فرهاد مجیدی پس از رفت و آمدهای فراوان بالاخره کارت آی‌تی‌سی خود را دریافت کرد تا به عنوان «شاه‌مهرۀ آبی‌ها» از او یاد شود.

فرهاد مجیدی این روزها در تهران به همراه همسر و دخترش تیام زندگی می‌کند و می خواهد با درخشش در تیم محبوب و اسبق خود، بار دیگر به یک ستاره تبدیل شود. او آمده است تا خودی نشان دهد. بار دیگر با پیراهن استقلال، گلزنی کند و آن حرکات معروف خود پس از گلزنی را این‌بار در استادیوم آزادی انجام دهد.

با آرزوی موفقیت برای او و تمام دوستدارانش.

    

جدیدترین پیام‌های ارسالی در تالار گفتگوی فرهاد مجیدی
  تانی استقلالی گفته است:
دلم برات لک زده.. میفهمی؟ اولین لیگ بدون تو داره شروع میشه.. لیگ بی فرهاد بهم نمیچسبه فرهاد..
۲ مرداد ۱۳۹۳ [۱۳:۱۶]

    اشکان استقلالی پاسخ داده است:
هعییییی...
۲ مرداد ۱۳۹۳ [۲۰:۵۱]


  سارا استقلالی گفته است:
مهم نیست تو جام جهانی طرفدار کدوم تیم باشم
مهم نیست واس کدوم تیم شعار بدم
مهم نیست با برد کدوم تیم ذوق کنم
در هرصورتی شعار همیشگی من اینه:
عشق فقط یک کلام فرهاد علیه السلام
۱۱ تیر ۱۳۹۳ [۲۱:۳۷]  سارا استقلالی گفته است:
مهم نیست تو جام جهانی طرفدار کدوم تیم باشم
مهم نیست واس کدوم تیم شعار بدم
مهم نیست با برد کدوم تیم ذوق کنم
در هرصورتی شعار همیشگی من اینه:
عشق فقط یک کلام فرهاد علیه السلام
۱۱ تیر ۱۳۹۳ [۲۱:۳۷]  Roz golam abiiiiiii گفته است:
فرهادى جونم دلم برات تنگىده داداشووووو کجاىى پس
۶ تیر ۱۳۹۳ [۱۳:۱۹]  سارا استقلالی گفته است:
کاپیتان همیشگیمون؟ ؟ هفت مقدسمون؟ ؟ عشقمون؟ ؟
تولدت با کلیییییی تاخیر مبارک♡♥♡♥
۲۶ خرداد ۱۳۹۳ [۰۳:۵۷]  naghmeh se7ven گفته است:
سلامممممممممم کاپیتان
۱۹ خرداد ۱۳۹۳ [۱۷:۳۱]  پارمیدا استقلالی گفته است:
تو تک ستاره فوتبال مایی آهای فرهاد مجـــیدی ♥♥
۱۷ خرداد ۱۳۹۳ [۱۵:۱۳]  اشکان استقلالی گفته است:
13 خرداد 1355 به جرات میتوان گفت خداوند به هواداران استقلال یک هدیه بزرگ عطا کرد و ان تولد مردی بود که سالها بعد قلب های میلیون ها استقلالی را تسخیر کرد. بازمانده ای از دهه هفتاد که فوتبال را با قلبش بازی میکرد!در حرکاتش غیرت موج میزد وبا ان شادی های پس از گل هواداران را وجد می اورد.فرهاد مجیدی را همه بی بهانه دوست دارند چون با همه خوب بود. او فرزند استقلال بود و در دل همه طیف ها وسلایق جا داشت. او دوست داشتنی بود نه فقط بخاطر گلهایش و ان 4 معروف و یا ان چهره فتوژنیک و دوست داشتنی!!!! ساده مینویسم او از همان جنس هایی بود که جان میداد پوسترش را اویزان اتاقت کنی و حتی با نگاه کردن به تصویرش هم ارام شوی و بر خود ببالی که چنین کاپیتان با غیرت و دوست داشتنی داری!!! برای تو مینویسم ای هفت مقدس خالق خاطرات خوش ابیها! به راستی که دربی ها را با تو دوست داشتیم. هنوز برایم شیرین است مصاحبه فرانکو باره سی که گفت در دربی معروف ایران بازی خوبی از دو تیم ندیدم فقط تنها نکته قابل ذکر بازی ورود بازیکن شماره هفت تیم آبی (فرهاد مجیدی) بود که با ورودش به ورزشگاه کل ورزشگاه به احترامش برخواستند و تشویقش کردند که مرا یاد ورود توتی به ورزشگاه رم انداخت!!! مجیدی عاشق استقلال بود به طوری که هرگاه گلزنی میکرد چنان خوشحالی میکرد وبه سمت هواداران میرفت که انگار اولین بار است برای تیم محبوبش گلزنی میکند
فرهاد مجیدی بدون تردید شاخص ترین ستاره باشگاهی ایران است. او این محبوبیت و اعتبار را با پیراهن باشگاهی بدست اورد و برخلاف ستاره های دیگر این اعتبار را وام دار تیم ملی نیست. چون سالها با کج سلیقه گی درب های تیم ملی را بر روی او بستند! او همه چیز را با پیراهن استقلال به دست اورد و همین امر باعث شد تا محبوبیت او نسبت به دیگران متمایز شود. شاید سالها بگذرد تا فرهادی دیگر طلوع کند! در روزهایی که فوتبال زدگی ازارمان میدهد به شدت نبود ستاره ای چون هفت مقدس احساس میشود.
ارزوی بزرگ هواداران استقلال در روز تولدت بازگشت پرشکوه تو در کسوت مربیگری است چون ایمان داریم فرهاد مجیدی با ان کاریزمای خاصش میتواند به یک سرمربی بزرگ تبدیل شود وافتخار دیگری باشد در تاریخ پرافتخار باشگاه استقلال.
غروب هفتم آبان ماه پائیز 92 ستاره ای از آسمان کم ستاره فوتبال ایران کسر شد اما نام مجیدی روی در و دیوارهای این شهر باقیست. فرهاد یک شیرین داشت ولی تو میلیون ها شیرین...... به امید بازگشتت به خانه باز هم تولدت مبارک
۱۴ خرداد ۱۳۹۳ [۱۷:۳۲]

    تانی استقلالی پاسخ داده است:
فرهاد یک شیرین داشت ولی تو میلیون ها شیرین
۶ تیر ۱۳۹۳ [۱۹:۰۳]
    Roz golam abiiiiiii پاسخ داده است:
دمت گرم دادنش اشکان
۱۶ خرداد ۱۳۹۳ [۲۰:۴۴]
    اشکان استقلالی پاسخ داده است:
♥♥♥♥
۱۴ خرداد ۱۳۹۳ [۱۷:۳۴]


  shaghayegh 1376 گفته است:
تولدت مبارک فرهادخان
۱۴ خرداد ۱۳۹۳ [۰۸:۴۸]  دختر پرسپولیسی گفته است:
تولدت مبارک..................................کاپیتان تیمی که ازش نه خوشم میادونه بدم میاد
۱۳ خرداد ۱۳۹۳ [۱۴:۵۴]
طرفداران
۵۶۲ طرفدار

کلیه حقوق این وب‌سایت، طبق ماده ۶۲ قانون تجارت الکترونیکی جمهوری اسلامی ایران (مصوب ۱۳۸۲)، متعلق به شرکت پیشگامان فناوری یکتاپرداز است.
صفحه اصلی | قوانین و مقررات | راهنمای سایت | تماس با ما | مسابقه پیش بینی | درباره ما


طراحی وب سایت حرفه ای